Cosmopolitan Logo

Cosmopolitan Logo

Cosmopolitan, kadınlar için iyi bilinen parlak bir dergidir. Güzellik, moda, ünlüler, dedikodu, sağlık, psikoloji, kişisel gelişim, kariyer, seks ve ilişkiler hakkında yazıyor. Amerika Birleşik Devletleri’nde Hearst Corporation tarafından yayınlanmıştır. 1886’dan beri aylık olarak yayınlanmaktadır.

Anlam ve tarih

Cosmopolitan Logo Tarih

Medya markası fark yaratan markasını hemen aldı. Ancak ilk başta bunun bir aile dergisi olduğunu belirtmekte fayda var. Sonra bir süreliğine edebi bir dergiydi ve ancak 1960’larda esas olarak kadın yarısına odaklanan yetişkin bir yayın haline geldi.

Parlak temanın aksine logo değişiklik göstermedi. Her zaman, genel küresel görüşlere bağlı, modern ve ilerici bir kozmopolit kişiyi ifade eden, ölçülü bir «Cosmopolitan» yazıtının görüntüsüne sahipti.

Eski logo

Cosmopolitan Logo Eski

Kozmetik şirketi logosu için yalnızca metni seçti — bilgilendirici olması gerekiyordu. İnce küçük harflere sahip bir yazı tipi tam da bunu yaptı. Yalnızca ilk «C» büyük harfle yazılmıştır: çok büyüktü, bu nedenle «o», «s» ve «m» nin yarısını içeriyordu. Dahası, yazıtın standart bir renk paleti yoktu — çeşitli varyasyonlarda mevcuttu. İlk versiyonda, her sembolün kenarı boyunca ince siyah bir çizgi vardı.

Yeni logo

Cosmopolitan Logo Yeni

Modern logo yalnızca bir öğe içerir — «Cosmopolitan» yazısı. Harfler uzundur ve birbirine o kadar yakın yerleştirilmiştir ki, birbirine bağlı gibi görünürler. Ancak bu sadece bir yanılsamadır, çünkü semboller arasında ince bir çizgi vardır. Metnin tarzı iş, resmi. İşaretler düzgün, pürüzsüz, anlamlı ve yakın düzenlemeye rağmen iyi okunur. Birkaç renk seçeneği vardır, bu nedenle bu konuda tek tip bir standart yoktur, bu da kelimenin neon pembe, siyah, gri, beyaz vb. Olabileceği anlamına gelir.

Logo yazı tipi ve renkleri

Cosmopolitan Amblem

Bu efsanevi baskının markası oldukça tanınır. Ve hepsi parlak neon tonlu orijinal pembe paleti sayesinde. Çeşitliliğe bağlı olarak, hem arka plan hem de başlık için kullanılır — esas olarak logonun nereye yerleştirildiğine bağlıdır. Genellikle beyazla birleştirilir, ancak aynı zamanda fuşya + siyahın yanı sıra koyu kırmızı da vardır.

«Cosmopolitan» kelimesinin yazı tipi, tüm sans serif yazı tiplerinin en popüler olanı kabul edilen Franklin Gothic Extra Condensed’dir. Tasarımcı Morris Fuller Benton bunu geçen yüzyılın başında geliştirdi. Büyük harflerle yazılmış ince, uzun ve zarif harflerdir. Neredeyse birbirine yakın yerleştirilmişlerdir.