CumLouder Logo

CumLouder Logo

CumLouder, PornHub’a rakip olan İspanyol bir yetişkin film stüdyosudur. Ağı, belirli içeriği dünya çapında dağıtan 25 site içerir.

Anlam ve tarih

CumLouder Logo Tarih

Markanın görsel kimliğinde yapılan değişiklikler kısa bir yoldan geldi ve logoda yapılan değişiklikler küçük oldu. Orijinal yapı her zaman sabit kalırken, esas olarak renk oyunları, değişen doku ve yazı tipleriyle ilgiliydi.

Eski logo

CumLouder Logo Eski

CumLouder logosu, elle çizilmiş karakterlerden oluşan basit bir yazıdır. Tüm harfler büyük olsa da, «C» ve «L» «U», «M», «O», «U», «D», «E» ve «R» harflerinden büyüktür. Bir başka ilginç özellik de özel yazı tipidir. Dikey olarak uzar ve keskin köşelerden yoksundur.

Amblemin tasarımı daha az dikkat çekici değil. Stüdyonun adı farklı renkler kullanılarak iki parçaya bölünmüştür. Sözcüğün ilk bölümü («Cum») turuncu veya mavi, ikincisi («Daha Yüksek») beyaz ve gridir. Harflerin göze çarpmasını sağlamak için tasarımcılar yumuşak bir gradyan kullandı: alt kısım karanlık ve üst kısım daha açık.

Maksimum etki için, geliştiriciler logoyu çok sayıda noktayla kaplayarak logoyu «yaşlandırdı». Ayrıca kenarları düzensiz yaptılar, bu da harflerin çizildiğini hemen belli ediyor.

Yeni logo

CumLouder Logo Yeni

Mevcut versiyonda, tasarımcılar sadeliğe güveniyorlar. Harflerden siyah noktaları ve pürüzleri çıkardılar, yükseklikleri hizaladılar ve pürüzsüzleştirdiler. Bu nedenle, artık tüm kenarlar sağlam ve semboller eşittir. Yazıt, tek tek karakterleri vurgulamadan büyük harfle yazılmıştır. İsmin hala birbirine bağlı iki gövdesi var — «cum» ve «yüksek sesle». İlk kısım turuncu, ikinci kısım siyahtır. Geliştiriciler gri rengi kaldırdı.

Logo yazı tipi ve renkleri

CumLouder Amblem

Logo nötr bir tarzda tasarlanmıştır. İlk seçenek harflerin «delikli» ve pürüzlü dokusundan dolayı daha pürüzlüdür. İkincisi ise tam tersine katı ve işe benzer. Aynı zamanda aralarında birçok benzerlik vardır: ismin iki kısma ayrılması, her birinin renkli olarak yalıtılması, seriflerin olmaması, yatay olarak tek satırda düzenleme. Yani, yetişkin filmleri markası için amblemin geliştirilmesi karmaşıktan basite taşındı, böylece logo daha kolay algılanacak ve okunması daha kolay oldu.

Geliştiriciler, Sans Serif kategorisinden bir kulaklık seçti. Görsel olarak yazıya aşırı yükleme yapmaz: harfler açık, net, basit ve minimum karakter arası mesafe ile. Renk şeması amblemden ambleme doğru ilerliyor: tarzdaki değişime rağmen, içinde beyaz zemin üzerine turuncu ve siyah kalıyor. Ancak tasarımcılar gri rengi modern versiyondan çıkardılar.