Darphin Logo

Darphin Logo

Darphin, 1959 yılında kinesiterapist ve tarif yazarı Pierre Darphin tarafından kurulmuş ve adını aldığı bir Fransız markasıdır. Marka, yüz bakımı için doğal yağlar ve bitkiler sunmaktadır. Artık Estée Lauder Şirketlerinin bir parçasıdır.

Anlam ve tarih

Darphin Logo

Marka logosu olabildiğince basittir — sözlü, anahtar bilgileri ifade eder. Kozmetik endüstrisinde bu, logonun bakım ürünleri içeren küçük etiketlere ve küçük kaplara yerleştirilmesini kolaylaştırmak için yapılır. Bu bakımdan amblem klasiktir. Üstelik markanın kuruluşundan günümüze kadar tek bir görsel kimlik işareti vardı.

İki kelimelik bir yazıt içerir. İki satır halinde düzenlenmiştir: üstte — «Darphin» (marka adı), aşağıda — «Paris» (konum). İlk kelime kalın, geniş çizgilerle yazılmıştır. Harflerin ucunda devasa karakterleri çok zarif kılan ince çizgiler var. Alt kısım, harfler arası boşluğa sahip kesilmiş bir grotesk ile yapılmıştır ve üst yarıdan sağ ve sol tarafa yerleştirilmiş iki çizgi ile ayrılmıştır.

Logo yazı tipi ve renkleri

Darphin Amblem

Amblem iki tür yazı tipi kullanır: serif ve sans serif. Üstteki yazıtın kenarları boyunca küçük vuruşlar vardır, alttaki yazı ise eksiktir. «Darphin» kelimesi, karakterler arasında geniş aralıklarla yoğun bir harf düzenlemesi olan «Paris» ile yazılmıştır. Renk paleti yalnızca koyu gri içerir.