Deadpool Logo

Deadpool Logo

Deadpool, konuşkanlığından dolayı Merc with a Mouth lakaplı Marvel çizgi romanlarının ana kahramanlarından biridir. Karakter ilk olarak sanatçı Rob Liefeld ve yazar Fabian Nicieza’nın The New Mutants # 98’in 1991 sayısında ortaya çıktı.

Anlam ve tarih

Deadpool Logo Tarih

Deadpool uzun süredir kendi logosuna sahip değildi çünkü DC Deathstroke’un parodi versiyonu olması gerekiyordu. Yazarlar ayrıntıyı ihmal ettiler, bu nedenle antihero başlangıçta kemer tokasındaki ayırt edici işaretten mahrum kaldı. Bu formda, ilk olarak The New Mutants # 98’in okuyucuları tarafından görüldü.

Deadpool, Mark Brooks devralana kadar birkaç hikayede kişisel değildi. Çalışmaya başlayan yeni sanatçı, karakteri ayrıntılı olarak inceledi ve onu ezberden çizmeye karar verdi. Görüntüyü tamamen restore etti, ancak kemerin neye benzediğini hatırlayamadı. Sonuç olarak Brooks, daha önce bulunmayan yanlış logo tokasını tasvir etme hatasını yaptı.

Amblem

Deadpool Amblem

Deadpool logosu ikiye bölünmüş bir halka şeklindedir. Birkaç derece döndürülmüş bir yasaklama işaretine benziyor. Dikey bir şeritten oluşan iki yarım daire beyaz üçgenler içerir.

Bir yandan amblem, çizgi romanlarda tasvir edildiği gibi Deadpool’un maskeli bir yüzünü tasvir ediyor. Orantılar, orijinal sanatsal tasarım lehine biraz bozulmuştur. Öte yandan, yasak işareti kahramanın dayanılmaz karakterine, Marvel hikayelerinin olay örgüsündeki olumsuz rolüne işaret ediyor.

Yazı tipi ve renkler

Deadpool Logo

Deadpool logosunun karakteristik bir özelliği, herhangi bir yazıtın olmamasıdır. Merkezi yer bir grafik nesnesi tarafından işgal edildi, bu nedenle sanatçı renklerine dikkat etti. Kırmızı, siyah ve beyazın ikonik kombinasyonu, anti kahraman kostümünün paletini tam olarak tekrarlıyor.