DeLonghi Logo

De'Longhi Logo

DeLonghi, büyük ve küçük ev aletlerinin üretimi ile uğraşan bir İtalyan şirketidir. Giuzeppe De’Longhi’nin ilk ısıtma cihazını icat ettiği 1902’de ortaya çıktı. Şu anda dünya çapında birçok şubesi ve büyük markaları var.

Anlam ve tarih

De'Longhi Logo Tarih

Şirketler grubunun logosu basit ve demokratiktir. Ana unsuru «DeLonghi» kelimesidir. «E» harfinin üzerinde uzun bir çizgi var. Ünlülerin uzunluğunu gösteren aksanlı bir işarettir.

Açıkça tanımlanmış formlar, yazıya özel bir çekicilik katar ve onu tanınabilir kılar. Basılı karakterlerin uçları kalınlaştırılarak kısa şeritlerle süslenmiştir. Yazı tipi kişiye özeldir: Logo için özel olarak geliştirilmiştir.

Endişenin adı, iki ana hatlı oval bir dikdörtgenin içinde tasvir edilmiştir: beyaz ve mavi. Geometrik şeklin kendisi de mavidir. Tersine, yazıt beyazdır. Ana renk yerine koyu siyah kullanan versiyonlar da var. Bu monokrom palet kontrastı artırır ve logoya dikkat çeker.

Logo yazı tipi ve renkleri

De'Longhi Amblem

Bu markanın logosu, değişmezliği ile dikkat çekicidir: onaylandığı andan itibaren bir kez bile değişmedi, bu nedenle hala 1902’de görüldüğü gibi aynı kalır. Yatay olarak yerleştirilmiş uzun bir ovaldir. Amblem, beyaz iç şerit üzerinde bir gölge oluşturan ince mavi kenar ile tanınır. Bu, logoyu hantal yapar.

Bunu başka bir dikdörtgen oval izler — ortada bir yazıt bulunan koyu mavi bir ışık. Şirket adı, minimum karakterler arası mesafe ile hafif geniş harflerle yapılır. Tasarımcılar ayırıcı kesme işaretini kaldırmamak için onu kısa bir şerit şeklinde «e» harfinin üzerine yerleştirdiler ve bir sonraki harfi büyük harfle yazdılar. Logo ayrıca, koyu maviden açık maviye geçişli bir geçiş şeklinde bir gölge oyununa sahiptir.

Logo De'Longhi

Ev aletleri üreticisi, logosu için geniş bir serif yazı tipi seçti. Yazıt, büyük ve küçük harflerin bir kombinasyonu kullanılarak yapılmıştır: «D» ve «L» büyük harf, geri kalanı küçük harftir. Renk şeması gelenekseldir, tescillidir: birkaç mavi ve beyaz tonu içerir.