Dermacol Logo

Dermacol Logo

Dermacol, makyaj ve UV korumasından vücut ve saç bakım ürünlerine kadar çok çeşitli benzersiz ürünlere sahip bir kozmetik markasıdır. Aynı zamanda bir dizi koku üretir. Şirket 1966 yılında Olga Knoblochova tarafından kurulmuştur ve Prag şehrinde (Çek Cumhuriyeti) bulunmaktadır.

Anlam ve tarih

Dermacol Logo

Markanın ürünleri orijinaldir, ancak logosu değildir. Görünümünde moda endüstrisinde çalışan birçok markanın amblemini yansıtıyor. Marka adı Dolce & Gabbana, Gucci, Chanel ve Escada’nın sembollerine benziyor. Ancak öte yandan, kendi adının harflerinden oluştuğu için haklı olarak bireysel sayılabilir. Ve Çek şirketinin ana yönünü vurguluyor. Latince terminolojisini temel olarak kullandı: «derma + renk», yani «ten + renk». Sonuç Dermacol’dur.

Logoda büyük «D» ve «C» harfleri bulunur. Harflerin dışbükey kısımlarının üst üste bindirildiği basit bir monogram şeklinde dekore edilmiş, iç içe geçmişlerdir. Sağ taraf «D» sol taraf «C» ye gider, bu da onları birçok ünlü moda evinin amblemlerini anımsatır. Monogramın arka planı, dalgalı bir tabana sahip pembe bir yarım daire şeklindedir — deniz üzerinde yükselen güneşin görüntüsü. Solda, ilki dışında dar küçük harflerle yazılmış «Dermacol» yazısı var.

Logo yazı tipi ve renkleri

Dermacol Amblem

Hem kısaltılmış hem de tam marka adı için tasarımcılar bir serif yazı tipi kullandılar. «DC» monogramında büyüktürler, açıkça görülebilirler, «Dermacol» kelimesinde ise minyatürdürler ve yuvarlama nedeniyle zar zor fark edilirler. Amblemin temel renkleri pembe, koyu gri, beyazdır.