Destiny Logo

Destiny Logo
Destiny Logosu PNG

Destiny, birinci şahıs nişancı şeklinde yapılmış çok oyunculu bir bilgisayar oyunudur. 2014’te birkaç platform için aynı anda piyasaya sürüldü: PlayStation 3 ve 4, Xbox 360 ve One. Geliştiricileri Bungie (ana yaratıcı), High Moon Studios ve Radical Entertainment. Ve şirket Activision oyununu yayınladı.

Anlam ve Tarihçe

Destiny Logo Tarih
Destiny Logosunun Hikayesi

Video oyunu logosu, piyasaya sürülmesiyle aynı anda ortaya çıktı. Orijinal işaretin anlamı, yazarlar resmi olarak açıklamamıştır, bu nedenle kullanıcılar sembolleri farklı şekilde yorumlayarak birkaç teori ortaya koyar.

Logo, boynuz sayısı nedeniyle Tricorn olarak adlandırıldı — üç tanesi var. Bir hipoteze göre, oyunun unsurlarından biriyle (arsa, kahramanlar, gerçekler), bir sınıf (Titan, Worlock, Hunter) veya ırk (Awoken, Human, Exo) belirleyebilir.

Diğer varsayımlara göre, logo üç kurtluk bir paketi temsil eder ve merkezi eleman Gezgin’dir. Inveterate oyuncular, gezgin için tebrik ellerini kaldırdı bir insansı tasvir inanıyoruz.

Amblem

Destiny Amblem

Daha önce de belirtildiği gibi, oyun etiketinin kökeni ve üzerine çizilen şey hakkında birkaç hipotez vardır. En popüler ve olası açıklamalardan biri: bu ağızlık veya soyulmuş kurt izi. Birçok Destiny hayranına göre, amblemde tasvir edilen oydu, çünkü bir bilgisayar oyununda bu hayvanların koruyucu olduğu gerçeğine birçok referans var.

Kurt motifleri zırhta ve Demir Afişte görülebilir. Logoda bir kurt varlığının hipotezinin bir teyidi olarak, Gezgin’in aldığı takma addır. Grimoire’de ona Alpha Lupi (Prime Wolf) denir.

Çoğu oyuncu, markanın arkasındaki anlamın Master Chief kostümünün bir kısmından esinlendiğine inanıyor. Bu bir şaka gibi görünse bile, bariz benzerlikler inkar edilemez. Aynı zamanda ana karaktere doğrudan bir bağlantıdır, yüksek maneviyatını ve büyük kaderini vurgulamaktadır, çünkü logo kapüşonlu bir adama elleri gökyüzüne kaldırılmış bir adama benzemektedir.

Yazı Tipi ve Renkler

Logo Destiny

Logonun metin kısmı tek bir kelime içeriyor: “Destiny”. Harfler büyük ve birbirinden uzak. Yazı tipi sans, sans serif, büyük harf. Tüm işaretler uzunluk boyunca orantılı olarak dağıtılır, bu nedenle orta bir grafik öğesinin üzerinde bir haç gibi asılı olan “T” dir. Renk paleti minimalisttir ve sessiz gri, beyaz ve siyah tonları içerir.