Discord Logo

Discord Logo

Discord, metin, sesli ve görüntülü mesaj alışverişi için 2015 yılında tanıtılan bir hizmettir. Messenger çoğu işletim sisteminde çalışır ve birkaç dili destekler. İlk kullanıcıları oyun toplulukları ve e-sporculardı, ancak daha sonra çok çeşitli hobileri olan insanlar onlara katıldı.

Anlam ve tarih

Discord Logo Tarih

Uygulamanın tanınması kolay kendi simgesi vardır. İki bölümden oluşur: solda grafik sembolü olan mavi bir diyalog bulutu ve sağda — stilize bir «DISCORD» yazısı. Elle çizilmiş eleman soyut görünüyor ve kısa kulplu bir oyun konsolu denetleyicisine benziyor. Bu açıklama mantıklı geliyor çünkü hizmet başlangıçta oyuncular için oluşturulmuştu. Ancak Discord’un resmi sürümü tamamen farklı: logo, haberci kullanıcılarına yardım eden yardımsever bir karakter olan Clyde adlı bir robot içeriyor.

2015 — 2021

Discord Logo 2015 - 2021

Logo, uygulamanın ana maskotunu tasvir ediyor, bu nedenle tasarımcılar detaylara dikkat ettiler. Robotun kafası, Discord’un odak noktası göz önüne alındığında çok sembolik olan diyalog bulutunun içinde. Tarz modern ama dostça: Alt yarı dairesel çıkıntı bir gülümsemeye benziyor ve birçok köşesi yumuşatılmış. Bu, yeni kullanıcıları çekmek ve onları iletişim kurmaya teşvik etmek için yapılır.

Logo tasarımcıları Uni Sans Heavy yazı tipini kullansalar da onu çok değiştirdiler. 2008’de Svet Simov tarafından oluşturulan orijinal daha titiz görünüyor. Discord stilize yazılara, özellikle yarı kesik dikey vuruşlara sahip «D» harfine sahiptir.

Discord Amblem

İletişim bulutu ve metin Vista Blue’da (# 738ADB). Clyde robot kafası, beyaz boşluk ve arka plan.

2021 — günümüz

Discord Logo 2021-şimd

Logo yazı tipi ve renkleri

Discord Logo

Discord Amblem