Disney+ Logo

Disney+ Logo

Disney +, Hollywood stüdyosunun benzer bir ada sahip amiral gemisi akış hizmetidir. Site, National Geographic, 20th Century Fox ve Marvel Entertainment dahil olmak üzere birçok medya holdinginden ve kanalından orijinal içeriği aynı anda yayınlıyor.

Aynı zamanda Walt Disney Studios’un yeni ürünleri için bir tür test alanıdır: eğlence devinin büyük ekranlardan yeni bir formata geçmeyi umursamadığı ortaya çıktı. Dahası, projelerinin yaklaşık% 80’i zaten akışa odaklanmış durumda. Şimdi Disney + ‘da yılda 100 çizgi film koyabilmek için bütün bir montaj hattını başlatıyor. Bazı uzun metrajlı filmler hem sinemalarda hem de video yayın hizmeti web sitesinde gösterime girecek.

Anlam ve tarih

Disney+ Logo Tarih

Hizmet 2019’un sonunda başlatıldı ve kısa sürede popüler oldu — kısmen COVID-19 salgını nedeniyle, çünkü insanlar İnternette daha sık film izlemeye başladılar. Ancak The Walt Disney Company, Netflix ile yapılan dağıtım anlaşmasının bitiminden hemen sonra bir Doğrudan Tüketiciye Yayın sitesi açmayı planladığından, bu bir tesadüften başka bir şey değildir. Ve sadece 2019’da süresi doldu.

Akış platformu artık aktif olarak aboneleri topluyor. Disney, yakın gelecekte, rakip Netflix şirketini atlamak ve ev eğlencesinde ilk sırada yer almak için 260 milyon sanal izleyici edinmeyi planlıyor. Bu hedefe ulaşmaya yardımcı olan yalnızca film endüstrisinin en son sürümleri değil, aynı zamanda düşünceli Disney + markasıdır. Tasarımcılar, logolarını aynı yaparak yayın hizmetini ana şirkete bağlamayı denediler. Bu nedenle, aynı anda iki ortak unsura sahiptirler: yazıt ve yay.

«Disney» kelimesi tipik bir peri masalı tarzında yapılmıştır ve «+» işaretiyle tamamlanmıştır. Eğri bir çizgideki ince bir kemer, ilk «D» yi artı işaretinin tepesine bağlar. Eksik olan tek şey, 1985 yılından beri Hollywood stüdyosunun grafik sembolünü süsleyen ve çizgi film izlemeden önce büyülü bir atmosfer yaratan ikonik kale.

Orijinaldeki ünlü kemer, The Walt Disney Company’nin ambleminin animasyonlu bir versiyonu ile onaylanan bir kayan yıldızın iziydi. Ancak Disney + söz konusu olduğunda, hiçbir şey yıldızı hatırlatmaz: kemerli şerit, ana şirket ile ilişkili bir unsur olarak kullanılır. Şekil ve renge bakılırsa, bu, içeriğin muhteşemliğinin bir kanıtı olmaktan çok bir soyutlamadır.

Hizmetin adı, Hollywood eğlence devinin eski ve yeni logolarında tanınan klasik tarzda yapılmıştır. Hepsi bir arada — ünlü yazıt, kemerli sembol ve hatta eğimli «+» işareti — markayı tanınır hale getiriyor.

Logo yazı tipi ve renkleri

Disney + logosu, Walt Disney imzasını taşıyor — ancak orijinal haliyle hiç de öyle değil. Bildiğiniz gibi, karikatürcünün büyük bir sanatsal yeteneği vardı, bu yüzden imza için kendi harflerini bulmak onun için zor olmadı. İstenilen oranlar için harflerle çok şey denedi, özellikle karikatüristler arasında aynı anda birkaç imzaya sahip olmak modaydı.

Şirketin yaratıcısı ve sahibinin ölümünden sonra, uzmanlar mükemmel bir kelime işareti yapmak için el yazısını biraz değiştirdiler. Yeni tasarım, yayın hizmetinin grafik sembolü de dahil olmak üzere tüm logolarda «Disney» kelimesini kullanıyor. Ve temelinde, Justin Callaghan’ın çabaları sayesinde 2000 yılında ortaya çıkan Waltograph yazı tipi oluşturuldu.

Platform adı, Pers Mavisi (# 113CCF) adı verilen tek bir gölgede boyanmıştır. Yay tamamen farklı görünüyor: sol tarafı açık, çünkü tasarımcılar koyu mavi bir rengi mavi bir Elmasla (# BFF5FD) birleştirdiler. Degrade, tüm çizgi boyunca uzanır — kenardan kenara. Boş ve beyaz arka plan, yazıyı vurgular.