Dota 2 Logo

Dota 2 Logo

Dota 2, Valve Corporation tarafından IceFrog ile işbirliği içinde geliştirilen çok oyunculu bir çevrimiçi Battle Arena video oyunudur. Esasen, Warcraft III için özel bir mod olan Eskilerin Savunması’nın bir versiyonudur.

Anlam ve tarih

Dota 2 Logo Tarih

Logo resmi Dota 2 haritasını gösterir Sol alt köşede The Radiant (DotA — The Sentinel’de) olarak bilinen Işık üssü vardır. Sağ üstte karanlık taraftaki kamp, ​​The Dire (eski adıyla The Scourge).

Her takım kendi kalesini (Kadim) savunmalıdır. Amblem üzerinde, ters yamuk şeklinde geometrik şekillerle gösterilirler. Düşman bölgeleri bir nehirle ayrılır. Soldan sağa çapraz olarak çizilmiş uzun, geniş bir çizgiyle temsil edilir.

Oyun dünyasının yazarları, Valve geliştirme ekibidir. Farklı insanların kendilerinden önce icat ettikleri mevcut haritalara dayanıyorlardı. Dahil olanlar — Eul (Warcraft III modifikasyonunun yaratıcısı), Steve «Guinsoo» Feke (DotA-Allstars, LLC’nin eski sahibi), Abdul «IceFrog» Ismail (DotA’nın ideoloğu: Allstars ve Dota 2’nin baş oyun tasarımcısı).

Belirtildiği gibi, Dota 2 logosu kurgusal bir alanın haritasıdır. Geleneksel olarak iki rakip kampı ve aralarında akan bir nehri gösterir. Hayranlar onları bulmaya çalışsa da, çizimin çift anlamı ve gizli sembolleri yoktur. Kadimlerin Savunması için grafik sembolüne paralel, sıfırdan tasarlanmış yepyeni bir amblem.

Nesnelerin arka planı kırmızı bir karedir. Birçoğu bunun bir kumaş parçası, bir kağıt parçası veya metal bir levhayı temsil edebileceğini düşünüyor. Ayrıca, malzeme düzensizlikler ve yırtık kenarlarla kasıtlı olarak «eskitilir». Yamuk (taban) ve çizgi (nehir), sağlam bir tuvalde yapılmış deliklere benziyor.

Logo yazı tipi ve renkleri

Dota 2 Amblem

Modern logo hakkında onu ilk Dota 2 markasından ayıracak temelde yeni bir şey yok.Son yıllarda sadece küçük detaylar değişti. Örneğin, bir degrade ve mavi (neredeyse siyah) bir kare olan daha koyu veya daha açık tonlara sahip versiyonlar vardır. Ancak bunlar farklı amblemler değil, aynı çizimin eşit modifikasyonlarıdır.

Kartın tabanı, bordodan kırmızıya kadar çeşitli kırmızı varyantlarında sunulur. Bazı durumlarda, görüntünün derinliğini iletmek ve bir 3D efekt oluşturmak için ton geçişleri kullanılır. «Delikler» sayesinde arka planı görebilirsiniz — genellikle siyah veya beyaz. Renk düzeni seçimi duruma, çevreleyen unsurlara ve görsel bağlama bağlıdır. Karenin yanındaki metin çok parlak değil. Çoğu zaman, tasarımcılar bej ve gri tonları tercih eder, bu nedenle kontrast oldukça düşüktür.

Logonun bazı versiyonlarında «Dota 2» veya «Dota 2 Valve» yazısı vardır. Açıkçası, geliştiriciler serif tabanlı özel bir yazı tipi kullandılar. «O» dışındaki tüm yazdırılabilir karakterler uzun seriflere sahiptir. «A» harfinde, yatay bağlantı kursu keskinleştirilir ve çok ötesine uzanır. Ancak normalden daha düşük. Tarz, Orta Çağ’ı, şövalyeler ve hükümdarların zamanını biraz anımsatıyor.