Dyson Logo

Dyson Logo

Dyson, güzellik bakımı da dahil olmak üzere çok çeşitli yüksek teknolojili ev aletleri üreten bir İngiliz şirketidir. Adını aldığı James Dyson tarafından kuruldu. Temmuz 1991’den beri var. Wiltshire’da (İngiltere) göründü.

Anlam ve tarih

Dyson Logo Tarih

Marka, inovasyon yoluyla yaratılır ve yalnızca onların iyiliği için vardır. Bu yaklaşım ve kusursuz estetik sayesinde marka, dünyada en çok tanınan markalardan biri haline geldi. Alaka düzeyini, sadeliği ve klasikleri birleştirmeyi başaran logosunu ayıran şey budur. Bu ilke açıkça ortaya koyuyor: Üretici hakkında konuşması gereken kendisi değil, onun mallarıdır.

Sonuç olarak, kurumsal amblem modern tasarımın standardı olarak kabul edilmektedir. Geliştiriciler tarafından tasarlandığı gibi, parlak ve yüksek teknoloji ürünü ürünler, katı siyah beyaz işareti etkili bir şekilde tamamlar. Sanatçılar markayı ana unsur olarak kullandılar. Tek dyson yazı tek renkli, zarif ve minimalisttir.

Logo yazı tipi ve renkleri

Dyson Amblem

Şirket, sembol kelimesi için, değerlerini tam olarak yansıtan ayrı bir Dyson Sans yazı tipi seçti: yenilik, özgünlük, güvenilirlik, lüks, pratiklik ve yaratıcılık. Özlü formu sayesinde logo, iyi tasarlanmış bir fikirden daha önemli hiçbir şeyin olmadığı mükemmelliği iyi somutlaştırır.

Yazıt, geniş sans serif küçük harflerle yapılmıştır. Semboller kelime içinde eşit olarak dağıtılmış ve eğimli, yuvarlak hale getirilmiştir. «D» nin gövdede tabanı yoktur ve «n», çubuksuz ters «u» şeklinde görünür.

Kurumsal palet tek renkli. Ayrıca, hem beyaz hem de siyah arka planlar kullanılmıştır. Malların üzerindeki etiket için gri renk kullanılmıştır. Dahili yönetim ağında koyu mavi versiyon kullanımda. Resmi versiyon, koyu renkli bir alt tabaka üzerinde açık harflerdir.