Elizabeth Arden Logo

Elizabeth Arden Logo

Elizabeth Arden, 1910 yılında, adını kendi adıyla veren iş kadını Elizabeth Arden tarafından kurulan Amerikan moda endüstrisinin önemli bir markasıdır. Artık kozmetik devi Revlon, Inc.’in bir yan kuruluşudur. parfüm, bakım ve dekoratif ürünler üretimi yapmaktadır.

Anlam ve tarih

Elizabeth Arden Logo

Şirket, bir dizi satış ve satın alma işleminin ardından logoya yansıyan kendi kimliğini kaybetmedi. En başından beri, arkasında bütün dünyanın saklı olduğu kırmızı kapıya odaklandı — mükemmel ve güzel. Sadece görüntüsü Elizabeth Arden Red Door Salons adlı günlük spayı kutlamak için kullanılıyor. Ticari marka, logonun başka varyantlarına sahip değildi.

Logo, eşit öneme sahip grafik ve metin bölümlerinden oluşmaktadır. Aynı bilgileri yansıtırlar — orijinal markayı gösterirler. En göze çarpan yerde (üstte ve ortada) kırmızı bir kapı var. Altı minyatür geometrik şekle sahip dikey bir dikdörtgendir — kapı panelleri. Her biri beyaz bir şeritle özetlenmiştir. Aşağıda, klasik tarzda yapılmış «Elizabeth Arden» şirketinin adı verilmiştir: ilk harfler büyük, geri kalanlar küçük. Altında küçük bir «New York» yazısı var.

Logo yazı tipi ve renkleri

Elizabeth Arden Amblem

Markanın adı için, tasarımcılar büyük bir baskı kullandı — geleneksel, ancak özgün bir tasarım. «L», «b», «h», «d» nin üst seriflerini düz yaptılar. Alt serifler, genellikle görünmeyen aynı harflere eklenmiştir. İkinci yazıt daha sadedir: Düzgün doğranmış tipte yapılmıştır. Amblemin paleti zıttır: beyaz, kırmızı ve siyah içerir.