Elseve Logo

Elseve Logo

Elseve, 1909’dan beri var olan ve küresel moda pazarının önde gelen temsilcisi olan L’Oreal şirketinin hatlarından biridir. Firmanın merkezi Clichy’de (Fransa) bulunmaktadır. Markanın kurucusu Eugene Paul Louis Schueller’dir.

Anlam ve tarih

Logo Elseve

Logo tamamen metinseldir ve tek kelimeden oluşur — «Elseve». Serinin adı bilerek seçildi çünkü ana şirket bir dizi ürün üretiyor. Ve gruplamak için tüm hatlara ayrı bir isim verir. Bu, saç ve saç derisi bakım ürünleri kategorisini temsil eder. Başlangıcından bu yana sadece bir logosu vardır.

Logoda hiçbir grafik parçası yoktur — yalnızca metin. Bu nedenle, çizilen elemanların bakış açısından, sadece «e» harfinin aksan işareti not edilebilir. Bir tarafı kalınlaştırılmış ve diğer tarafı sivri uçlu olarak ters virgülle tasvir edilmiştir.

Logo yazı tipi ve renkleri

Elseve Amblem

Harfler normal açılara sahip değil. Bu tasarım tekniği sayesinde, her sembol bir saç teli olarak algılanır: şimdi düz, şimdi bükülmüş, şimdi yarı kıvrımlı. Bu, hattın amacını vurgulamak için bilerek yapılır. Amblemin rengi monokromdur ve siyah (yazı) ve beyaz (arka plan) kombinasyonundan oluşur.