Ermenegildo Zegna Logo

Ermenegildo Zegna Logo

Ermenegildo Zegna, ünlü bir erkek giyim, ayakkabı ve parfüm üreticisidir. 1910’da Trivero şehrinde (Piedmont, İtalya) ortaya çıktı. Ermenegildo Zegna kuruldu ve adını aldı. Şu anda, Zegna hanedanının dördüncü nesli tarafından işletilen büyük bir moda evi.

Anlam ve tarih

Ermenegildo Zegna Logo Tarih

Şirket kurumsal etiketini asla değiştirmedi. Hemen özlü bir tarzda yürütüldü ve bir isimden oluşuyordu. İçindeki harfler birbirine yakın, seriflerle mükemmel bir şekilde eşittir. Kelimelerdeki ilk karakterler büyük, geri kalanlar küçük harfle yazılır.

Bacaklar «l» ve «d» uzunluk olarak çakışır ve üstte sola ve altta sağa döndürülen kısa vuruşlarla tamamlanır. Büyük harfler («E» ve «Z») normalden daha büyüktür ve «a» kökünün eğriliği çok daha uzundur ve zarif bir şekilde yukarı doğru yönlendirilmiştir. Ek olarak, «g» nin kafasında minyatür bir «kuyruk» vardır.

Logo varyantlarından biri “1910’dan beri kumaş ve yenilik için kalıcı bir tutku” ifadesiyle süslenmiştir. Tasarımcılar onu «g» harfiyle sınırlayarak ilk kelimenin altına yerleştirdiler. İlk başta, etiketin ana renkleri siyah ve beyazdı. Kırmızı biraz sonra kullanılmaya başlandı.

Logo yazı tipi ve renkleri

Ermenegildo Zegna Amblem

Bir metin versiyonunda göründükten sonra, logo neredeyse hemen bir grafik simgesi aldı. Böylece moda evi, kendisini çevreden ayırarak etkili bir şekilde tanımladı, çünkü İtalya büyük trendlerin doğduğu yerdir. Amblem, geçmişe dönük bir yazımda «Ermenegildo Zegna» ifadesini kullanıyor. Sonunda bir nokta ve geniş bir «g» ilmiği, bir kıvrık «r», bir uzatılmış kuyruk «a» olan eğri bir çizgi bundan açıkça bahsediyor. Ek olarak, «l», «i» ve bacak «d» nin özdeş bir kopyası yapılır. Üst ve alt serifler, farklı yönlere o kadar zarif bir şekilde döndürülür ki, hemen netleşir: bu, moda ile ilişkili bir markanın logosu.

Grafik işaret, siyah kenarlıklı yuvarlak bir etikettir. Beyaz bir arka planda, üç çapraz çizgi arasında «Z» açıkça görülebilir — «Zegna» kelimesinin ilk harfi. Negatif boşluk burada çok önemli olduğundan, simge zıt bir arka plana (genellikle beyaz) karşı kullanılır ve iki satırlık metinle tamamlanır.

Logo Ermenegildo Zegna

Özel yazı tipi, iki ünlü grafik tasarımcıyı içeren Alias ​​stüdyosu tarafından geliştirildi — Gareth Hague ve David James. Görsel kimliğin bir sembolü olarak, retro tarzında küçük zarif unsurlar içeren bir yazı içeren bir logo önerdiler. Harfler köşeli hale getirildikleri için «E» ve «Z» haricinde düzleştirilir, yuvarlanır. Logonun renk şeması monokromdur ve siyah ve beyazın birleşiminden oluşur.