Etsy Logo

Etsy Logo

Etsy, İnternet üzerinden el sanatları, antikalar, antika malzemeler ve benzersiz sınırlı sayıda ürünler satan ABD merkezli bir çevrimiçi pazardır. Rob Kalin, Haim Schoppik, Jared Tarbell, Chris Maguire dahil olmak üzere bir grup kişi tarafından 2005 yılında oluşturuldu. Jared Tarbell daha sonra onlara katıldı. Brooklyn’de (New York) bulunur.

Anlam ve tarih

Etsy Logo Tarih

Marka, kurulduğu sırada analogları olmadığı için sıfırdan geliştirildi. Adı, Federico Fellini filmi «8 ½» dan ödünç alınmış bir cümleyle adlandırılmıştır. Sadece kuruculardan biri «et si» ifadesinin ruhuna girdi. Bu, İtalyancada «oh evet» anlamına gelen kelimelerle oynanan bir oyun. El yapımı ürünlerle ilgilenen alıcıların desteği sayesinde platform anında yüksek tüketici talebi aldı.

Şirket, İngilizce dilbilgisi kurallarına uyan basit bir logo seçti: İlk harf büyük, geri kalanı küçük. Bu nedenle, ilk amblem sadece klasik bir yazı tipinde göze çarpan sıradan görünüyor.

Sonra diğer seçenekler ortaya çıktı. Tasarımcıların el yapımı platformun adını yerleştirdikleri parlak arka plan sayesinde, büyük bir özgünlükle ayırt ediliyorlar. İlk başta, taban beyaz, sonra bir dikdörtgen, daire veya kalp şeklinde turuncuydu. «Etsy» kelimesinin yazılışı da değişti.

Logo yazı tipi ve renkleri

Etsy Amblem

Benzersiz yazı tipi Başkan EF Book, Carl Albert Fahrenwaldt tarafından hazırlanan yeni web sitesi logosu için tasarlandı. Referans olarak Georgia’dan Guardian Egyptian kullandım. Klasik sembolleri seriflerle tamamladı ve çıkıntılı öğeleri yuvarladı. Sonuç olarak, etiket düz çizgiler ve yumuşak geçişler aldı.

Markanın renk şeması başından beri turuncu ve beyazdı. Rob Kalin önerdi. Bu fikir en sevdiği turuncu sandalyede otururken aklına geldi. Ek olarak, ana amblemle paralel olarak, bir daire içinde veya bir kalp içinde bulunan «E» harfini içeren varyantlar kullanımdadır.

Logo Etsy