Eucerin Logo

Eucerin Logo

Eucerin, yüz ve vücut bakım ürünlerinin kozmetik markasıdır. Ayrıca temizlik ve koruyucu ürünler üretimi de yapmaktadır. Hamburg (Almanya) şehrinde bulunmaktadır. 1902’den beri var. Oscar Troplovits ve Isaac Lifshütz kuruldu. Profil şirketi Beiersdorf AG’nin yapısının bir parçasıdır.

Anlam ve tarih

Eucerin Logo Tarih

Logo tasarımcıları görsel sadeliğe temel bir vurgu yapıyor. Bunu yapmak için, markanın adını, belirsiz bir şekilde farmasötik bir yazıya benzeyen bir yazı tipiyle tasvir ettiler. Tüm semboller minimalist, katı, sans seriftir. «İ» nin üstündeki nokta karedir ve harfin geri kalanıyla aynı genişliktedir. Yazım kurallarının gerektirdiği şekilde ilk «E» büyük harftir, geri kalan karakterler küçüktür.

Renk şeması güven, dayanıklılık ve güvenilirlik sağlar. Amblemin versiyonuna bağlı olarak, «Eucerin» kelimesinin altındaki üçgenle boyanmış koyu gri, siyah veya mavi ile garnet kombinasyonunu içerir. Geometrik şeklin üst kısmı tüm başlığı kaplar ve monokromu mükemmel şekilde seyreltir. Sürümlerden birinde kenarlarda hafif bir gölgeleme var.

Logo yazı tipi ve renkleri

Eucerin Amblem

Marka adı, grafikleri ve metni uyumlu bir şekilde birleştirir. Üstte ticari markanın adı, altta iki uzun köşeli bir üçgen var. «Eucerin» kelimesi kelimenin tam anlamıyla üzerinde duruyor ve tüm alanı kaplıyor. Geometrik şekil, harekete geçirici mesaj olarak hizmet eden kısa bir işaretçiye benzediği için logoya dinamikler ekler.

Metin, orantılı olarak doğru ve düzgün harflerle, optimal bir karakter arası mesafe ile yapılır. İlk karakter büyük, geri kalanı küçük. Dahası, «E» ve «i», diğer karakterlerin aksine düz ve iç yuvarlama olmadan yapılır. «İ» harfinin üstündeki nokta kare şekle sahiptir ve harf ile genişliğe denk gelir, bu nedenle bağımsız bir parça olarak algılanır.

Amblemin içindeki metin, Sans Serif kategorisinden basit bir sans serif yazı tipinde, pürüzsüz ve biraz uzatılmış olarak yapılmıştır. Kesik işaretler, bir kozmetik markası için çok önemli olan, görsel olarak temizlik ve pürüzsüzlük ile iyi bir ilişki içindedir. Renk şeması için, tasarımcılar beyaz bir arka plan üzerinde koyu gri (yazı) ve koyu kırmızı (üçgen) kombinasyonunu seçtiler.