Evanescence Logo

Evanescence Logo

Evanescence, aslen Amerika’dan bir rock grubudur. 1995’ten beri var. Amy Lee (vokalist) ve Ben Moody (gitarist) tarafından düzenlendi. İki kez Grammy ile ödüllendirildi ve albümlerinden biri yaklaşık 20 milyon kopya sattı.

Anlam ve tarih

Evanescence Logo Tarih

Müzisyenlerin logosu Latince “evanescence” sözcüğüne dayanmaktadır. Çeviride, «geçici», «kaybolma», «yok olma» anlamına gelir. Tasarımcılar, içindeki hafiflik ve ağırlıksızlık, grafiksel olarak aktarmaya çalıştı. Bu nedenle marka adı standart dışı görünüyor.

Metin bölümü grubun adını içerir ve büyütülmüş «E» ve «S» ile büyük harflerle yürütülür. Yazı tipi Aeryn’in Evanescent’ine benzer. Zarif, kapsamlı, sofistike, huzur ve sükunet duygusu uyandırıyor. Sözcüğün ilk yarısının üzerinde, uzayda kaybolan bir yıldızın parlak ışığını andıran ince bir çarpı tasvir edilmiştir. Sonunda, «C» ve «E» karakterlerini çevreleyen kesikli bir daire çizilir.

Evanescence logosunun grafik kısmı, birçok ince kıvrımın arka planına yerleştirilmiş keskin uçlu açık bir dairedir. Bu bir kum saati stilizasyonudur. Sürekli hareket halinde olan ve bir an için durmayan zamanı kişileştirirler. Logonun bu yorumu, müzik grubunun konseptini, felsefesini ve değerlerini mükemmel bir şekilde aktarıyor.

Logo yazı tipi ve renkleri

Evanescence Amblem

Müzisyenler logoları için Aeryn’den Evanescent’i anımsatan özel bir yazı tipi seçtiler. Bu, felsefi-Gotik tarza sahip bir koleksiyon yazıtipidir, çünkü görevi, yaşamın hareketinin uyumlu dengesini zaman ve mekan boyunca iletmektir. Keskin tırnaklı ve dikenli, iplik benzeri çizgilerle yapılmış fantezi harfler. Üstelik tüm işaretlerin farklı yükseklikleri vardır. Amblemin rengi klasik siyah ve beyazdır: koyu harfler açık bir arka plana karşı etkili bir şekilde öne çıkar.

Amblemin rengi monokromdur. Siyah ve beyazın birleşimi, fikrin uyumunu ve fikrin gerçekleştirilmesini kesin olarak somutlaştırır.

Evanescence Logo