Faberlic Logo

Faberlic Logo

Faberlic, oksijenli kozmetik, parfümeri, moda aksesuarları, giyim ve ayakkabı ürünlerinin doğrudan satış markasıdır. Girişimci Alexey Nechaev tarafından 1997 yılında kuruldu. Şirketin merkezi Moskova’da (Rusya) bulunmaktadır.

Anlam ve tarih

Faberlic Logo

Başlangıçta, işletmenin tamamen farklı bir adı vardı — Russian Line. Birkaç yıl süren başarılı çalışmalardan sonra, 2001 yılında yeniden markalaştığı ve imajını değiştirdiği uluslararası pazara girmeye başladı. Sonuç, benzersiz ve iyi bilinen bir sembolizme sahip Faberlic ticari markasıydı. Minimalist, anlaşılır ve markanın uzun tarihi boyunca hiç değişmedi.

Kurumsal logo, işe odaklanmanın bir örneğidir. Sadece markanın hızlı görsel algılanması için gerekli olan bilgileri içerir. Üst kısım grafik, alt kısım metin. İlk aşamada hala şirketin kısaltılmış adı olmasına rağmen, bir imaj olarak sunulmuştur. Üstteki küçük «f» harfi büyük «L» harfine bağlanır. İkinci kademe, markanın tam adını küçük harflerle içerir. Her iki öğenin tarzı farklıdır.

Logo yazı tipi ve renkleri

Faberlic Amblem

«Faberlic» kelimesi blok harflerle, ancak biraz baştan savma harflerle yazılmıştır. Bu izlenim, düzensiz alt serifler, «f» nin orantısız olarak bükülmüş üst kısmı ve bitişik «b» nin üzerinden geçen çok uzun «a» kuyruğu tarafından yaratılır. Aksine, renk paleti sınırlandırılmıştır: siyah ve beyazdan oluşur.