Fagor Logo

Fagor Logo

Fagor, İspanyol bir mutfak, çamaşır ve soğutma ekipmanı markasıdır. Şimdi, 1956’dan beri uzmanlaşmış piyasada faaliyet gösteren en büyük profesyonel ekipman üreticisidir. Onnera Group iş dünyasına aittir ve Mondragon Corporation kooperatif ağının bir parçasıdır.

Anlam ve tarih

Markanın ürünleri, kırmızı ve siyah renklerde üretilen karakteristik logo ile tanınabilir. Ticari marka, Ularco’nun Fagor olarak yeniden adlandırıldığı 1980’lerde ortaya çıktı.

Minimalist etiketin iki unsuru vardır. Solda şirketin adı büyük harflerle yazılmıştır. Yazı tipi cesur bir grotesk. Sağda, kelimenin tam karşısında, yanında iki yatay çizgi bulunan kırmızı bir daire var. Çizgiler, çıkıntılı «F» vuruşlarına benzer. Uçlar, hareket etkisi yaratmak için dar bir açıyla kesilir.

Logonun farklı paletlerle çeşitli versiyonları vardır. Çoğu zaman arka plan beyazdır, daha az sıklıkla siyahtır. «Fagor» yazıtının rengi buna göre değişir. Dairenin koyu bir çerçeveyle çizildiği logolar var. İstisnai durumlarda kırmızı değil beyaz veya gridir. Nihai gama seçimi, görsel bağlama ve grafik işaretinin kullanıldığı koşullara bağlıdır.

Logo yazı tipi ve renkleri

Fagor Amblem

Kurumsal logo iki unsur içerir: marka adı ve grafik tanımı. Yazı kalın yazı tipinde yapılmıştır, bu nedenle harfler markanın ürettiği ev aletleri gibi masif, büyüktür. Bu aynı zamanda Avrupa’nın en büyük üreticisi olduğu için şirketin zengin mirasına ve güvenilirliğine de işaret ediyor. Tüm karakterler büyük harftir ve serif değildir.

Grafik kısım, üstte iki beyaz çizgi bulunan kırmızı bir dairedir. Aslında hafif açılı kesimlerle «F» şeritlerine benziyorlar. Bu unsur, armaya dinamikler kattı ve siyah harfleri mükemmel şekilde tamamlayan düz kırmızı rengi seyreltti.