Fairy Tail Logo

Fairy Tail Logo
Fairy Tail Logosu PNG

Fairy Tail, 545 bölüm içeren çok ciltli bir shonen mangasıdır. Japon dergisi Weekly Shonen Magazine’de 2006’dan 2017’ye kadar yayınlandı. 2009’da yazarı Hiro Mashima prestijli Kodansha Manga Ödülü’nü aldı. Aynı yıl aynı adlı anime Satelight ve A-1 Pictures tarafından yayınlandı. Biraz sonra, orijinal arsaya göre bir animasyon filmi çekildi.

Anlam ve Tarihçe

Fairy Tail Logo Tarih
Fairy Tail Logosunun Hikayesi

Fairy Tail amblemi, 2006 yılında, tam da ilk bölüm yayınlandığında ortaya çıktı. Büyük olasılıkla, hikayenin tek yaratıcısı olarak mangaka Hiro Mashima tarafından icat edildi. Altmış üç çizgi roman cildini süslüyor ve peri olarak bilinen grafik öğesi kurgusal bir evrenin parçası. 2006’dan beri logo hiç değişmedi, ilk kapakta olduğu gibi renkli ve fantastik kaldı.

Amblem

FairyTail Amblem

Fairy Tail ticari markası iki bileşenden oluşur: stilize edilmiş FAIRYTAIL yazısı ve Fiore Krallığı’ndaki en popüler loncanın sembolü olan gizemli turuncu figür — Fairy Tail. Soyut bir çizim genellikle yanan bir ok veya uçan bir ejderha ile karıştırılır. Ama aslında sanatçı kuyruklu bir periyi tasvir etti. Hikayenin açıkladığı gibi, bu yaratıklar çok gizlidir ve hiç kimse kuyruğunun olup olmadığından emin değildir.

Logonun kökeninin gizemi, shino mangasının karakteri olan usta Makarov Dreyar tarafından ortaya çıktı. Bunu, Fairy Tail’e katıldıktan sonra Lucy Heartfilia’ya anlattı. Amblemin kurgusal yazarı, ünlü loncanın kurucularından Mavis Vermillion’dur.

Hem FAIRYTAIL yazısı hem de çizim, macera arzusunu, çözülmemiş sırları ve büyülü bilmeceleri sembolize ediyor. Tüm bilinmeyene duyulan özlem, lonca üyelerini tek bir bayrak altında birleştirerek ayırır. Fairy Tail’in parçası olan herkesin karşılık gelen bir dövmesi vardır. Manga’nın ticari markasında tasvir edilen kişidir: uzun «dokunaçları» olan uzun damla şeklinde bir figür. Makarov Dreyar’a göre bu, zıplayan veya dans eden kuyruklu bir peri.

Yazı Tipi ve Renkler

FairyTail Logo

Japon çizgi romanlarının başlığı yazılmak yerine çizilir: her harfin sanatçının üzerinde çalıştığı kendi tasarımı vardır. Yani yazıtın her zamanki gibi bir fontu yok. Yazarın resmine yakından bakarsanız, «L» harfinin peri bacağı şeklini yansıttığını ve «T» harfinin bir çapa gibi göründüğünü değiştirebilirsiniz. Sıradışı karakterler, hikayenin genel havasını yansıtan sihir temasına mükemmel bir şekilde uyar.

Renklere gelince, yazar parlak ve doygun tonları seçti. Yazıt, çift beyaz ve siyah çizgili kırmızıdır. Perinin silueti turuncudur ve eşit olmayan şekilde renklendirilmiştir: sanatçı, hacim vermek için koyu ve açık tonları karıştıran bir gradyan kullandı. Bu, özellikle arka plandaki düz, 2B harflerin aksine, çizimin dışbükey görünmesini sağlar.