Faze Logo

Faze Logo
Faze Logosu PNG

Faze, New York ve Los Angeles (ABD) olmak üzere iki şehirde bulunan bir eSpor ekibidir. 2010 ilkbaharında kuruldu ve dünyanın her yerinden oyunculardan oluşuyor. Grup, Call of Duty, Counter-Strike ve Overwatch dahil olmak üzere çeşitli türlerin çok rollü savaşlarında yer alıyor. Dahası, tam adı FaZe Klan.

Anlam ve Tarihçe

Logo Faze
Faze Logosunun Hikayesi

Takımın kariyeri, üç oyuncunun YouTube’da ilk çıkışını yaptığı 2010 yılında başladı. Bunlar Eric Rivera (takma ad CLipZ), Jeff Emann (takma adını Timid olarak değiştiren Cat) ve Ben Christensen (Direniş olarak bilinir) idi. O zaman, evrensel internet kanalında Call of Duty üzerine Trick Shots yayınlamak için ekip oluşturdular. Sonuç olarak, büyük bir işaret oluşturan birkaç küçük öğeden oluşan iyi tanınan bir amblem ortaya çıktı.

FaZe logosu, kırılmaz bir bütünlüğü, bütünlüğü ve takım ruhunu sembolize eder, bu nedenle her öğe farklı görünür, ancak birlikte tek bir bütün oluştururlar. Bu fikri vurgulamak için geliştirici, farklı uzunluklarda eğimli şeritlerin bir kombinasyonunu kullandı. Keskin uçlar, benzer fikirlere sahip bir grup insanın eylemlerine müdahale edebilecek dış etkenlerden korunmanın bir tanımı olarak dışa doğru yönlendirilir. Ek olarak, grafik sembolü komutun kısaltılmış adını gösterir: «F» ve «Z» harfleri.

Amblem

Faze Amblem

Orijinal esports logosunun yazarı, internette Ferox takma adı altında bilinen bir grafik tasarımcı, serbest yazar. Çalışmaları çok başarılı oldu, çünkü bir yandan farklı uzunluklarda rastgele bir dizi şerit izlenimi yaratıyor, ancak diğer yandan takım kavramına mükemmel şekilde uyan istikrarlı bir görüntü oluşturuyor.

Etiketin temel unsuru, «C» harfiyle benzersiz bir şekilde birleştirilen «F» dir. Semboller her zamanki gibi bir monogram biçiminde değil, «F» ve «C» nin bitişik bir yanı olduğu sıkı bir geometrik şekil biçiminde bağlanır.

Orijinal logo beyaz bir arka plan üzerinde kırmızı olsaydı, modern logo parlak bir spektruma hafifçe kaydırılır ve bazı ayrıntılarla desteklenir. 2016 yılında, yeniden tasarlandıktan sonra renk paleti renklendi. Şimdi kült figürü, bir sınır gibi giden koyu mavi, sarı ve siyahın tonları ortaya çıktı.

Yazı Tipi ve Renkler

Faze Sembol

FaZe logosu grafik işaret olduğu için kendi yazı tipi yoktur. Bu sadece harflerin bir görüntüsü. Onların ayırt edici özellikleri dik açılarda, şeritlerin eğimli kenarlarında ve sıkı geometrik dokuda oluşur. Kelime açıkça, doğrudan, tam olarak, vurguladığı gibi görünüyor: böyle bir logonun sahipleri asla taviz vermiyor.

Buna ek olarak, bazen logoya bir yazıt eşlik eder. Kırmızı ve beyaz ile vurgulanan eski etiket, her harfin sıfırdan tasarlandığı özel bir yazı tipine sahiptir. Renk şeması değişkendir, çünkü grafik işareti ekip üyelerinin ülkelerinin renklerinde boyanabilir.