Fortnite Logo

Fortnite Logo

Fortnite, çevrimiçi çok oyunculu bir hayatta kalma nişancı oyunudur. Unreal Engine 4’e dayanmaktadır. Temmuz 2017’den beri mevcuttur. Darren Sugg tarafından Epic Games ve People Can Fly için düzenlendi.

Anlam ve tarih

Fortnite Logo Tarih

Fortnite başlangıçta dahili kullanım için tasarlandı, bu nedenle logosu, PC oyun listesinde hızlı görsel tanımlama için ayırt edici bir işaret olarak göründü. Bugün en başarılı Millennium sürümlerinin (2000’ler) başında yer almaktadır.

2011 — 2012

Fortnite Logo 2011-2012

Amblem, harf sembollerinden oluşur. İsim, yırtık kenarları olan farklı alacalı renkteki karakterlerle yapılır. İ’nin üzerinde bir nokta yerine hilal şeklinde bir ay vardır. Altta «Oluşturun. İşbirliği yapın. Savun «.

2012 — 2014

Fortnite Logo 2012-2014

Sahipler sanat eserini değiştirerek harfleri uzattı ve özensiz hale getirdi. Tasarım — aceleyle tahtaları çivi başlı ve yuvalardan geçirerek çarptı.

2014 — günümüz

Fortnite Logo 2014-şimdi

Oyun çok oyunculu hale geldiğinde, stil karikatür olarak değiştirildi, ancak logonun kendisi kasvetli kaldı. Farklı yükseklikteki «neşeyle zıplayan» harflerden oluşur.

Bu video oyununun logosu, eğlenceli ama tüyler ürpertici bir havayı ayrıntılı olarak yakalıyor. Yazıt, çok formatlı işaretlerle büyüktür — tam olarak 2014’te onaylandığı gibi. Harflerin yüksekliği ve konfigürasyonu eşit değildir, bu nedenle farklı bir yapıya sahiptirler. Metin bölümünün üstünde oyunun ruh halini ifade eden ve durumu anlatan bir olay örgüsü resmi var. Evleri, ağaçları, bir çiti, bir uydu çanağını, bir tekerlek salıncağını, bir yayda bir sıçrama tahtası, çimen ve diğer küçük ayrıntıları tasvir ediyor. «Fortnite» kelimesinden farklı olarak, karanlığa gömülmüşlerdir.

Logo yazı tipi ve renkleri

Fortnite Amblem

Oyun, renkli ve ayrıntılı grafiklere sahip bir hayatta kalma oyunu olduğundan, geliştiriciler zıt bir logo — özlü ve karanlık — sunmaya karar verdiler. İçindeki tüm harfler, Tal Leming imzalı Burbank Big Condensed Black yazı tipinde büyük harflerle yazılmıştır. Pürüzlü kesimli ve keskin köşeli kalın çizgilere sahiptirler.

Sembolizm karanlık olsa da, tamamen eğlencelidir ve önemli bir mizah anlayışını yansıtır ve deney yapmayı teşvik eder. Bu izlenim, «zıplayan» karakterler tarafından yaratılır — Fortnite kelimesinde eşit olmayan bir şekilde dağıtılırlar. Renk paleti tek renkli.