Fox News Logo

Fox News Channel Logo

Fox News’un pek çok destekçisi ve rakibi var, ancak hepsi tek bir konuda hemfikir: günlük 1,2 milyondan fazla izleyiciyle Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en popüler medya kuruluşu. 1996’daki ilk yayınından bugüne kadar tüm programlar, Fox Corporation multimedya holdinginin sahibi olduğu Fox Broadcasting Company tarafından üretildi.

Anlam ve tarih

Fox News Logo Tarih

Haber kanalı genellikle muhafazakar olmakla suçlanıyor. Anlaşıldığı üzere, muhafazakarlığı sadece siyasi tercihlere değil aynı zamanda logolara da uzanıyor çünkü birbirlerine çok benziyorlar. Yirmi yıldır, tasarımcılar renk şemasını birkaç kez değiştirdiler ve sadece bir tanesi — «kanal» kelimesinin yazı tipi.

1996 — 2002

Fox News Channel Logo 1996-2002

Fox News ile birlikte karşımıza çıkan logo, iki farklı şekle sahip dörtgenden oluşuyordu. Kanalın adı büyük siyah bir kareydi. Sol alt köşeden, iki geniş, sivri şerit uzatıldı — uzun ışıldak huzmeleri. İnce kırmızı kemerli bir çizgi arka planı geçti.

Karenin altında, içinde «kanal» kelimesinin yazılı olduğu dar, kırmızı bir dikdörtgen vardı. Tasarımcılar tüm etiketleri beyaz yaptılar ve vurgulamak için harfleri kalın olarak vurguladılar.

2002 — 2017

Fox News Channel Logo 2002-2017

2002’de FNC, kırmızı çizgisiz koyu mavi kare ile güncellenmiş bir logo yayınladı. Bu versiyonda, «kanal» kelimesindeki «C» harfi, yazım kuralları gereği büyük harfle yazılmıştır.

2017 — günümüz

Fox News Channel Logo 2017-şimdi

Tasarımcılar renk paletini ve yazı tipini güncellediğinde logo 2017’de bir kez daha gelişti. Mavi daha açık hale geldi ve kırmızı ise tam tersine biraz daha koyulaştı. FOX NEWS yazısının arkasında ince bir kavisli çizgi yeniden belirdi, ancak şimdi beyaz. «Kanal» kelimesindeki tüm harfler küçük ve kalın.

Logo yazı tipi ve renkleri

Fox News Channel Amblem

Kanalın logosu, kurumsal kimliğini ifade eden geometrik motifleri ve metin unsurlarını birleştiriyor. Bunların arasında, Fox News’in medya alanıyla bağlantılı olduğunu ve olayları farklı açılardan kapsadığını hatırlatan spot ışıklarının ışınları olan iki genişleyen şerit tarafından özel bir yer işgal edilmiştir.

Etiketler için kullanılan yazı tipi, FF Good OT Black’e çok benzer ve ücretsiz muadili Wendelin-Fett Yazı Tipi’ne biraz daha az benzer. Tasarımcılar tipografide küçük değişiklikler yaptılar, bu yüzden isim hemen göze çarpıyor.

Fox News logosu üç renklidir. Palet kırmızı (# c20017), beyaz (#ffffff) ve mavi (# 003366) içerir. Seçilen gölgeler, TV kanalının genel tasarımıyla çelişmiyor.