Garmin Logo

Garmin Logo

Garmin, otomotiv, havacılık ve denizcilik ekipmanlarının yanı sıra navigasyon cihazlarının üretimini temsil eden bir Amerikan markasıdır. Forbes America’ya göre en büyük beş ülkeden biri.

Anlam ve tarih

Garmin Logo Tarih

Kurumsal logo, şirketle eşzamanlı olarak ortaya çıktı — 1989’da ve 2010’da tescil edildi. Varlığı boyunca, minimum eleman kullanan özlü bir tasarıma örnek olarak yalnızca bir kez değişmiştir. Ana vurgu başlık üzerinedir.

1989 — 2006

Garmin Logo 1989-2006

Basit ve zarif bir logo. Şirketin kurucuları olan Gary Burrell ve Min Kao (Gar + Min) adını aldı. Hafifçe eğimli büyük harflerden oluşur. Tüm çizgiler kalınlaştırılmıştır. Kelimenin önünde minyatür bir grafik işaret var — yarı saydam şeritlerden yapılmış bir küre. Temel palet beyaz üzerine siyahtır.

2006 — günümüz

Garmin Logo 2006-şimdi

2006’da logo daha minimalist hale geldi. Harfler daha ince ve pürüzsüz hale getirildi, bu da ona şeffaflık sağladı — sözde şeffaflık, her alanda hakim olan eğilim.

Modern bir logo iki bölümden oluşur: sözlü ve grafik. Başlık, basit bir sans serif yazı tipinde büyük harflerle yazılmıştır. Açılış versiyonunun aksine, semboller hafif ve hafiftir.

Ayrıca geliştiriciler tarafından tasarlandığı şekliyle yenilik, dinamik, güvenilirlik ve profesyonelliğe odaklanan bir üçgen olan geometrik bir işaret de vardır. Birincil renk siyah, ikincil renk ise grafiğin olabildiğince net bir şekilde öne çıkmasını sağlamak için açık mavidir.

Logo yazı tipi ve renkleri

Garmin Amblem

Garmin marka logosu için geliştiriciler, genişletilmiş harflerle özel kesilmiş bir yazı tipi kullandılar. Aynı anda birkaç yazı tipi ile benzerlikler vardır. Özellikle Bold Extended grubundan Praktika ve FM Bolyar ile. Bazı çizgi ve şekillerde, Studio Media tarafından Media Gothic, Frutiger Bold (tipograf Adrian Frutiger) ve Stawix tarafından Rleud Extended’a yakındır. Logonun paleti daha az karmaşıktır ve yalnızca iki renkten oluşur — siyah ve mavi.