Garnier Logo

Garnier Logo

Garnier, saç ve cilt bakım ürünleri üreten bir Fransız kozmetik markasıdır. 1904’ten beri çalışıyor. İşadamı Alfred Amour Garnier tarafından kuruldu.

Anlam ve tarih

Garnier Logo Tarih

Fransa’dan ünlü bir kozmetik markasının logosu 115 yaşın üzerindedir. Bunca zaman, mesleğini doğru bir şekilde yansıtıyor ve tüketiciden pazarlamaya her alanda net bir şekilde temsil ediyor. Logo tasarımı temiz, açık ve hoş — güzellik ve sağlık arzusunu vurgulayan bir tasarım. Bu dönemde, beş amblemi ve birkaç varyasyonu var.

1904 — 1996

Garnier Logo 1904-1996

Orijinal logo pek çok kelime içeriyor. Harf bolluğu nedeniyle yazıtın okunması zordur. Sözcükler üst üste yığılmış: ortada — Garnier, üstünde — Laboratuvar, sağda — Paris. İnce küçük harflerle yazılırlar.

1996 — 2002

Garnier Logo 1996-2002

Bu yılki sürüm, sonraki logolarda kullanılan özelleştirilmiş bir yazı tipi aldı. Ancak Paris kelimesi çok küçük harflerle yazıldığı için hala okunaksızdı.

2002 — 2009

Garnier Logo 2002-2009

Şirket, markada sadece marka adını bıraktı. Geliştiriciler, Garnier kelimesinin açıkça öne çıkması için yazı tipini artırdı. Yanında (sol üstte) üç çok renkli daire vardı: yeşil, sarı ve pembe. Her birinin kendine özgü bir modeli vardı.

2009 — günümüz

Garnier Logo 2009-şimdi

Kozmetik marka amblemi yeniden değiştirildi. Bu versiyonda tasarımcılar iki daireyi çıkarıp üçüncüyü kaydırıp büyüttüler, harflerin rengini griden koyu zeytine çevirdi.

Logo yazı tipi ve renkleri

Garnier Amblem

Fransız kozmetik markasının kimliğinin gelişimi standarttan orijinaline taşındı. Bu nedenle, kariyerinin başlangıcında, şirketin hem dar borularda hem de geniş kutularda iyi görünmesi için bu sektörde yaygın olan klasik bir logosu vardı. 20. ve 21. yüzyılın başında «Garnier» kelimesinin yanında farklı renklerde büyük noktalar belirdi: yeşil, sarı, pembe. Kozmetikleri oluşturan malzemeleri sundular ve doğallığını vurguladılar. Modern versiyonda, bir nokta kalır — sadece bir tane, ancak çok büyük, bir daireye dönüştü. Tasarımcılar bunu sağa kaydırdılar ve marka adının ilk iki harfinin — «G» ve «A» için arka planını yaptılar. Yeşil yaprağın damarları üzerinde açıkça görülebilir.

Logo için, geliştiriciler aynı anda iki iyi bilinen yazı tipine çok benzeyen bir yazı tipi seçtiler — Unviers ve Helvetica. Yakından bakarsanız, göreceksiniz: simge, kişisel sembollerle kombinasyonunu temsil eder. Örneğin, «G» ve «E», şekil olarak birbirinin tam kopyası olan ancak baş aşağı olan bireysel tasarımdan bahseder.

Garnier’in amblemin imza paleti üç yeşil tonu içerir: # 407E06 — avokado, # 042B19 — asit yeşili, # BCCF11 — koyu yeşil.