Gears of War Logo

Gears of War Logo

Gears of War, omuz üstü üçüncü şahıs nişancı oyunudur. Epic Games tarafından geliştirilmiş ve Microsoft Game Studios tarafından yayınlanmıştır. Çıkış tarihi Ekim 2006. Oyun önce Xbox için, ardından Microsoft Windows, iOS ve Android için yayınlandı. Bugün, üç zorluk seviyesinde ortaya çıkan çeşitli ödülleri ve hikayeleri var: Sırayla açılan Insane, Hardcore, Casual. Oyun, kullanıcılar iki takıma bölünmüş olarak dörde dört modda oynanır. Savaşlar Dereceli modunda veya Oyuncu modunda yapılır.

Anlam ve tarih

Gears of War Logo Tarih

Hikayeye göre savaşlar, insanların canavarlarla savaşa sürüklendiği Sera adlı bir gezegende odaklanıyor — sürüngen ırk Locust Horde. Ana karakter, küçük bir kadroyu yöneten Marcus Fenix. Oyuncuların temel görevi, yetkin bir şekilde siper kullanımı ve taktiklerin doğru hesaplanmasıdır. Bunu yapmak için, ana karaktere kooperatif modunda katılmanız veya çok oyunculu formatta savaşmanız önerilir.

Logo, Gears of War’un piyasaya sürülmesiyle eşzamanlı olarak çıktı. Bir video oyununun iç durumunu tamamen yansıtır — gizem, tehlike, kasvet. Ana hedefi, öngörülemeyen durumlara dalmak, mücadele ruhu ve aktif stratejik planlamadır. Ayrıca, atıcının her versiyonuna içeriğe karşılık gelen ayrı bir logo eşlik ediyor. Toplamda dört seçenek vardır — sayı sayısına göre.

2006

Gears of War Logo 2006

İlk amblem, viteste kırmızı bir insan kafatasından oluşuyor. Resim tarzı korkutucu. Göz yuvaları düzensizdir, sinüsler uzun yarıklar şeklindedir. Baş, beyaz dairenin ortasında bulunur, bu nedenle etkileyici ve akılda kalıcı görünür. Sanki sabit yükten eskimiş gibi farklı yüksekliklerde çıkıntılara sahip bir dişli ile çevrilidir. Bu izlenim siyah noktalar, çizgiler, gölgeler ile vurgulanmaktadır. Solda bir yazıt var — video oyununun adı. Şablon gibi katı bir konfigürasyonun geometrik sembolleriyle yapılmıştır. Harfler, işaretlerin metalik dokusunu vurgulayan beyaz uzunlamasına çizgilerle kaplanmıştır.

2008

Gears of War Logo 2008

Geliştiriciler, önceki tasarıma daha da fazla gözdağı kattılar: Sol üst kısmı kararttılar ve dişliden aşağı akan iki kan akışı eklediler. Değişiklikler ayrıca adın sonunda büyük bir «2» rakamı ve siyah lekelerle kaplı beyaz harfleri içerir.

2011

Gears of War Logo 2011

Atıcının üçüncü versiyonuna daha mütevazı bir logo eşlik etti — kafatası, teçhizat, kan olmadan. Resim sadece metin içeriyor — kırmızı numara «3» olan «Gears of War». Ad, siyah şablon tipi karakterlerle tek satırda yazılır.

2016

Gears of War Logo 2016

Oyunun en son sürümü, tanıdık bir simge ile çerçevelenmiştir, ancak karanlıkta değil, açık renkli bir arka planda. Tasarımcılar, üst ve alt dişlerde gölgeler bulunan vitese hacim eklediler, bu yüzden 3B bir öğe gibi görünüyor. Harfler sanki külle kaplı gibi metalik gridir.

Logo yazı tipi ve renkleri

Gears of War logosunun müthiş stili, ilk versiyondan son versiyona kadar sürdürülüyor. Kanlı savaşların, ezici ve savaşçı savaşların teması kafatasına, kanlı dişli çarklara, koyu kırmızı çizgilerde ve şablon yazılarında yansıtılır. Atıcı ismindeki harfler, savaş potasından geçen metali temsil ediyor — bunlar çiziliyor, sonra çamurla kaplanıyor, sonra külle tozlanıyor. Birincisi hariç her versiyon numaralandırılmıştır.

Oyun için yazarlar, CGF Locust Resistance’ı anımsatan bir yazı tipi seçtiler. Bunlar katı, geometrik olarak doğrulanmış mektuplardır — grotesk, düz, keskinleştirilmiş ve doğranmış. Ayrıca geniş, çömelmiş ve üst sicildedirler. «G» nin keskin bir ucu içe doğru bakmaktadır. Renkler geleneksel olarak askeridir: siyah, dişbudak, metalik, kirli beyaz, kırmızı ve mor tonu.