Glister Logo

Glister Logo

Glister, ağız boşluğu bakımı için bir hijyen ürünleri serisidir. 1982 yılında kurulmuştur ve ABD pazarlama şirketi Amway’e aittir. Marka, logosunun tasarımını etkileyen sağlıklı dişleri ve diş etlerini desteklemek için eksiksiz bir aksesuar ve ürün yelpazesi sunuyor.

Tarih ve anlam

Glister Logo

Glister ticari markası, ilk diş macununun piyasaya sürülmesiyle eşzamanlı olarak kişisel bir görsel kimlik işareti aldı. Kullanımı sırasında hiçbir değişiklik yapılmadı: şimdi neredeyse kırk yıl önce olduğu gibi görünüyor. Ana görevi mükemmel bir iş çıkardığı ürünü sunmaktır.

Esasen, logo bir kelime işaretidir — minimalist, kesin ve anlaşılır. «Glister» kelimesi küçük harflidir ve beyaz bir arka planda tüm alanı kaplar. Tuhaflığı çapraz kesilmiş bacakların üst kısımları «l», «i», «t» dir. Sıradan harflerin de bir kesimi olsa da, serif eksikliğinden dolayı amblem üzerinde telaffuz edilir. Ayrıca «r», üst segmentin yarım kemer şeklinde yapıldığı ayrı ayrı görünüyor.

Logo yazı tipi ve renkleri

Glister Amblem

Metin, marka için çok önemlidir, bu nedenle tasarımcılar ona daha fazla önem verdiler, bu da onu iyi okunabilir hale getirdi: basit ve doğranmış. Logonun paleti pastel. Ana renk olarak açık yeşil seçilmiştir.