Goldwell Logo

Goldwell Logo

Goldwell, çeşitli kozmetik gelişmeler için 300 patente sahip yenilikçi bir Alman markasıdır. Hans Erich Dotter’ın kurulduğu 1948 yılından beri var. 1994 yılında Japon endişesi Kao Corporation tarafından satın alındı. Artık marka, bakım ürünlerini ve özel saç boyalarını temsil ediyor.

Anlam ve tarih

Goldwell Logo

Başka bir şirketin liderliğinde geçişe rağmen, marka yine de bireyselliğini korudu. Kariyerinde onu hayran pazarında gayri resmi olarak temsil eden bir logosu vardı.

Kişisel ticari marka sembolleri, grafik ve metnin uyumlu bir kombinasyonudur. Logo, onu anlamlı bir şekilde temsil eder: Şirketin adı, renkli bir kare ve bir slogandan oluşur. En üst sırada büyük «GOLDWELL» sözcüğü ve yanında geometrik olarak kesin bir kare var. Markanın doğrudan yönünü ifade eder: Bu, saç boyalarının rengini işaretlemek için kullanılan klasik bir reklam işaretidir. Aşağıda, ikinci metin satırını ayıran ince bir çizgi var — şirketin sloganı. Altta ince ve küçük harflerle “Stiliste daha yakın. Saça daha yakın. «, Üreticinin konseptini yansıtıyor.

Logo yazı tipi ve renkleri

Goldwell Amblem

Logo, Sans Serif kategorisinden iki tür yazı tipi içerir: geniş çizgilerle (üstteki sözcük) ve ince çizgili (alt başlık). İlk durumda, harfler birbirine yakın yerleştirilmiş ve ikincisinde geniş bir kırılmaya sahipler. Tüm öğeler tam renkli olarak renklendirilmiştir: metin — koyu kül, kare — kırmızı ve kırmızı.