Google Drive Logo

Google Drive Logo

Google Drive, metin, sembolik, grafik ve diğer dosyaları oluşturmak, düzenlemek ve kaydetmek için sanal bir hizmettir. Uzak bilgisayarlardan eşzamanlı erişim için tasarlanmıştır. Google’a aittir.

Anlam ve tarih

Google Drive Logo Tarih

Yapılan değişikliklere rağmen, Google tüm unsurları sağlam tutmayı seçti. Bu nedenle, ayarlamalar yapıldıysa önemsizdi. Ana detaylar yerinde korunmuştur: çok renkli geniş şeritlerden oluşan bir üçgen. Esasen, simge artık kırmızı renkte olduğu için soluktan aydınlığa doğru gelişti. Sağ alt köşedeki renk budur, çünkü mavi ve sarı karışımı bu tonu oluşturur.

2012 — 2014

Google Drive Logo 2012-2014

Logo Nisan 2012’de çıktı. Bulut belge depolama programının başlatılmasıyla paralel olarak ortaya çıktı. Web işbirliğine odaklanan bir ofis uygulamaları paketi görüntüler.

Bu kavramı vurgulamak için, içerik oluşturucular, her bir tarafı Google Drive’da bulunanları temsil eden bir ikizkenar üçgen kullandılar. Yani — sunumlar, tablolar, belgeler.

2014 — 2020

Google Drive Logo 2014-2020

Yeniden tasarım sırasında, geliştiriciler logodaki hemen hemen tüm köşe gölgelerini kaldırdılar — şimdi bir ikizkenar üçgen oluşturan şeritler bir paralelkenar gibi görünüyor. Tek gölgeli alan sol alt köşede kalır: mavi tarafa düşer. Renk paleti korunmuştur — yalnızca spektrumu değiştirilmiştir. Sonuç olarak, tonlar kısıtlandı ve sessizleşti. Google hizmetlerini temsil eden simgeler, üçgenin üç kenarına yansıtılır. Dokümanlar, dört beyaz çizgiye sahip mavi bir çubuktur, Slaytlar, tek slaytlı sarı bir dilimdir, E-Tablolar, iki taraflı bir tabloya sahip yeşil bir sektördür.

2020 — günümüz

Google Drive Logo 2020-şimdi

Artık güncellenmiş logo minimum değişiklikle kullanılıyor. Simgenin köşeleri yuvarlatılmıştır. Üst üste binmiş iki kenardan oluşan bir alan ortaya çıktı (bu yerlerde renk daha yoğun). Ayarlamaların bir sonucu olarak, üçgenin kenarları yamuk hale gelir. Dokümanlar simgesinin iki tam ve bir eksik satırı vardır. Slaytlar çerçevesi basitleştirildi ve boş bir fotoğraf alanı gibi görünüyor. E-Tablolar, tabloyu dört hücreye indirdi.

Logo yazı tipi ve renkleri

Google Drive Amblem

Marka adının üçgen şekli, sunulan hizmetlerin üçlüsü fikrini vurgular. Ve kapalı rakam, yabancılar için tek bir boşluk olmayan kullanıcı verilerinin güvenilir bir şekilde korunmasından bahsediyor.

Ek olarak, 3 köşe yakın bir çalışma ortamını temsil eder — üç erişim seviyesinin temsilcileri (okuyucu, yorumcu ve editör) arasındaki iletişim. Renkler de semboliktir ve dosya türüne bağlıdır: mavi — DOCS, yeşil — YAPRAKLAR, sarı — SLAYTLAR.