Grindr Logo

Grindr Logo

Grindr, gey, biseksüel, transseksüel kişiler için bir tanışma ve sohbet sitesine erişmek için tasarlanmış dijital bir uygulamadır. İOS, BlackBerry, Android gibi en popüler sistemler için uyarlanmıştır ve ücretsiz ve ücretli dağıtımı olan iki sürümü vardır. Program ayrıca iPhone ve iPad’de de çalışıyor. Yaratıcısı, programı 2009 baharında başlatan girişimci Joel Simkhai’dir. Ana şirket San Vicente Acquisition LLC’dir. Merkez ofis Los Angeles, California’da bulunmaktadır.

Anlam ve tarih

Grindr Logo Tarih

Dijital hizmet, Play Market ve App Store’da sunum için açık bir simge olan görsel tanımlama gerektirdiği için hemen kişisel bir amblem aldı. Ama onun için en önemli olan kimlik değil, konum tekniğiydi, çünkü insanların birbirlerini araması onun yardımıyla. Kullanıcılar konum verilerini bir web kaynağında yayınlayarak diğer katılımcıların hesaplarına erişim sağlar. Dahası, mesafeye göre bir sıralama vardır: hizmet, her şeyden önce, yakınlarda bulunanları verir.

Bu prensip aynı zamanda arayüz tasarımında da kullanılmaktadır. İlgili amblemin altındaki listede, ilk önce yakındaki yüzlerin görüntüleri görüntülenir. Hedefe nasıl ulaşılacağını öğrenmek için, ilgilenen kişiler fotoğrafa dokunur, ardından nesneyi ve ona olan mesafeyi gösteren bir harita görünür.

Ancak aynı zamanda, geliştiriciler kullanıcılar için kolaylık sağladı. İşlev, bir konumu işaretlemeye ek olarak, diğer kişileri engelleme, uygun filtre ayarları seçimi, video görüşmeleri için destek ve fotoğraf gönderme özelliklerini içerir.

Grindr logosu, en çok topluluk üyesinin kayıtlı olduğu Amerika Birleşik Devletleri’nde tanınır. Ama bir bütün olarak ele alırsak, program zaten dünyanın 195 ülkesinde çalışıyor. Sitenin geliştirilmesine ve yardımcı programın teknik iyileştirmesine rağmen ilk logo güncellenmedi. Bu nedenle, o sadece bir tanesidir.

Logo yazı tipi ve renkleri

Logo, ayrıntılar ve tasarım öğeleri olmadan tek renkli. İki parçadan oluşmaktadır. Birincisi, kesik köşeleri olan bir kalkan şeklinde bir tiyatro maskesi şeklindeki bir grafik ikondur. Böyle bir beşgen, korumayı, İnternet topluluğunun kapalı doğasını ve sınırlı erişimi sembolize eder. Göz yuvaları çapraz olarak yerleştirilmiş geniş, ovaldir. Bazen simge, uygulama için ayrı bir atama olarak kendi başına kullanılır.

İkinci unsur metindir. Klasik biçimde yapılan başvurunun adını içerir: ilk büyük harf ve geri kalanı küçük harfle. Aynı zamanda, «i» büyük harfli gibi bir noktadan yoksundur. Dahası, semboller alışılmadık — ayırt edici özelliklere sahip. «G» yukarı doğru döndürülür ve çapraz bir çapraz çubukla tamamlanır. Küçük «r» harfi büyük «I» harfinden neredeyse ayırt edilemez ve «n», «d» ve «r» birlikte sıralanır. Bu durumda yazıtın sağa doğru hafif bir eğimi vardır.

Logonun geliştiricileri, hem programın hem de ona bağlı sosyal ağın içeriğini olabildiğince doğru bir şekilde iletmek için ayrı bir yazı tipi seçtiler. Seçim, Sans Serif kategorisindeki bir yazı tipine düştü — yuvarlak, aerodinamik şekilli, geniş ve «Grindr» kelimesindeki karakterlerin yoğun bir şekilde düzenlendiği.

Renk düzeni monokromdur. Genellikle siyah (yazı) ve beyaz (arka plan) kombinasyonundan oluşur. Ancak sarı bir maske ve koyu metinle başka varyasyonlar da var.