Gucci Logo

Gucci Logo
Gucci Logosu PNG

Gucci, İtalya’dan dünyaca ünlü bir moda evidir. Giyim, çanta, mücevher, parfüm ve aksesuar imalatı ile uğraşmaktadır. Floransa şehrinde bulunan. 1921’den beri var. Moda tasarımcısı Guccio Gucci tarafından kuruldu.

Anlam ve Tarihçe

Gucci Logo Tarih
Gucci Logosunun Hikayesi

Parlak lüks ve eşsiz prestij ile eşanlamlı oluşturmadan önce Guccio Paris ve Londra otellerinde çalıştı. Bir zamanlar işini yürüten Guccio, otelin bir konuğunun bavulunu taşıdı ve kalitesinden etkilendi. Bu, genç adamın dünya görüşünü o kadar etkiledi ki 1920’de anavatanına döndü ve bir deri eşya mağazası açtı. Tabii ki, ürün yelpazesine bavullar, binicilik için eyer ve botlar hakim oldu.

Deneyimli zanaatkârlar, tek bir önemsemeyi gözden kaçırmayan onun için çalıştı, bu yüzden butik hızla popüler ve başarılı oldu. Sonuç olarak, 1921’de Floransa, Roma ve Milano’da perakende satış noktalarına sahip yeni bir marka ortaya çıktı. 1953’te sahibi öldü ve şirketi, biri Amerika Birleşik Devletleri’ne taşınan oğulları arasında eşit olarak bölündü ve burada büyük bir başarı elde etti ve şirket logosunu tüm dünyada tanınabilir hale getirdi.

Moda evinin ünlü sembolü, Aldo Gucci’nin aile işine katıldığı 1944’te ortaya çıktı. O zamana kadar, şirket kendi ticari markası olmadan çalıştı ve resmi grafik farklılıkları yoktu. Logoyu tasarlayan kurucunun oğlu, başarılı bir şekilde çakıştıkları için babasının baş harflerinin iki özdeş harfini birleştirmeye karar verdi.

Birbirine bağlı iki GG’yi tasvir ederek onları prestij unsuru haline getirdi. İlk başta, logo Gucci adının yanında yer aldı ve sonra tamamen yerini aldı, çünkü gerçekten gözüme çarptı ve iyi hatırlandı. Amblem o kadar çekici çıktı ki sadece dikkat çekmekle kalmadı, aynı zamanda kuruluşundan bu yana hiç değişmedi. Her zaman minimalist, zarif, rafine edilmiş, bu Moda Evi’nin markalı ürünlerini seçen müşterilerin kusursuz lezzetine tanıklık etti.

Amblem

Gucci Amblem

Prestijli bir moda işareti etrafında her şey o kadar kusursuz ve bulutsuz değildi. Birçok dava, aile skandalı, bölünme, dava ve hatta cinayetle ilişkilidir. Ana unsurların birbirine bağlı olduğu sembol, aslında yakın insanları ayırdı. İlk başta bir broştu, daha sonra bavullara ve çantalara aktarıldı, bir işaretleme veya etiket gibi bir şey yaptı.

İlk olarak Gucci pret-a-porter koleksiyonunda tanıtıldı. Bu yüksek profilli etkinlik 1968 yılından kalmadır. İki büyük harfin bir kombinasyonu sayısız varyasyon, form ve malzemede mevcuttu. Başlangıçta, işaretler baş aşağı ve soyuttu. Bununla birlikte, anahtarın hepsi aynı şekilde “yüz yüze” bağlı iki yarım daire olarak kaldı.

Çizgilerin kesişmesi sayesinde, kutsal anlam taşıyan gizli semboller oluştururlar. «G» nin uçlarına yakından bakarsanız, üst kısmı açık bir şekilde aşağıya doğru işaret eden bir ok veya kalp görebilirsiniz. Grafik öğesi, genellikle Granjon Roman’ı anımsatan Serif yazı tipinde yazılan Moda Evi’nin genişletilmiş adı ile de tamamlanmaktadır.

Buna ek olarak, markalaşma şirketin bayrağını da içerir. Geçen yüzyılın 50’lerinde yaratıldı. Marka renklerinde boyanır — yeşil ve kırmızı kombinasyonu. Bu ayırt edici işaret moda endüstrisinde de rol oynar: bazı el çantaları, debriyajlar ve hatta bir bikini üzerinde tanınabilir.

Amblemin renk şeması çeşitlidir ve kullanımının belirli yerine bağlıdır. Deri ürünlerde, baskı şeklinde yapılır ve malzemelerin rengi ile tonda boyanır. Enfes çantalarda ve mücevherlerde, metal veya plastik broş yaması şeklinde kullanılır ve altın veya gümüş olabilir.

Genel olarak Gucci etiketi, basılı, oyulmuş, boyanmış, yakılmış ve hatta timsah ve kertenkele derisi ile yapılmış olduğundan malzemenin rengine bağlıdır. Özellikle, moda endüstrisi için, “GG” iki katına sahip logo, altın versiyonda, iş kağıtları için — siyah beyaz olarak kullanılır.