Guns N’ Roses Logo

Guns N' Roses Logo
Guns N’ Roses Logosu PNG

Guns N ‘Roses — ABD’den efsanevi hard rock sanatçıları grubu. 1985. yılda ortaya çıktı. Los Angeles, California şehrinde bulunmaktadır. Grubun bileşimi birkaç kez değişti. Heavy metal ve hard rock türlerinde çalışıyor.

Anlam ve Tarihçe

Guns N' Roses Logo Tarih
Guns N’ Roses Logosunun Hikayesi

Müzikal kolektif, farklı zamanlarda şöhretin zirvesinde olan birkaç bireysel etikete sahiptir. Bunlar Uzi Suicide, Geffen, Black Frog ve UMG’dir. Grubun en parlak zamanı 1985-1993’te Slash ve McKagan gidene kadar geldi. 2016 yılında, grubun tarihinde yeni bir dönem başlayarak geri dönmeye karar verdiler.

Varlığı boyunca Guns N ‘Roses birkaç logo kullandı. Her biri iki merkezi görüntü ile ilişkilidir — takımın adını simgeleyen güller ve revolverler. Logonun ilk versiyonunda stilize silahlar ortaya çıktı ve sonraki tüm versiyonlarda kaldı.

Guns N' Roses Logo 1987

İlk logoda, ekibin adı merkezi unsurları çevreleyen sarı bir arka plan üzerine yazılmıştır. Ayrıca, tüm kelimeler ayrı ayrı yerleştirilir. Bu, grubun iki kompozisyon temelinde oluşturulduğu gerçeğine doğrudan bir referanstır: L.A. Silahlar ve Hollywood Gülleri. Sonuç olarak, dokunaklı semboller, gangster zulmünün, narin güller tarafından kişileştirilen taylar ve romantizm şeklinde ifade edilen klasik bir Amerikan batısı tarzında ortaya çıktı.

Böyle zıt bir karşılaştırma sadece «soyguncular» grubunun adını yansıtmaz. Bazen birbirleriyle kıyaslanamayan zirve duygularını vurgular, ancak Guns N ‘Roses’in oynadığı türün çok karakteristiğidir.

Amblem

Kariyerinin başında, kombine ekip logosu tabancalarla kullandı. Ayrıca, gövdeler zıt yönlere yönlendirilir ve kollar dairenin ortasında çaprazlanır. Etrafında bir dokuma gülünün gövdesi ile dolaşmış. İki kırmızı çiçek simetrik olarak yerleştirilir ve her birinden bir damla kan akar. Yapraklar da yansıtılır, bu da grupla ilgili her şeyin kesin bir düşüncesini hisseder. Bu versiyonun yazarı müzikal kolektifin üyelerinden Steven.

Guns N' Roses Logo 1987-....

Diğer amblemde sevimli güllerle sadece iki müthiş tabanca değil, aynı zamanda bir insan kafatası da sunulmaktadır. Bu, kıyafetlere baskı olarak aktarılan ve bir trend işareti haline gelen en iddialı ve en popüler seçenektir. Sırıtan bir kafatası ortada, arkasında klasik olarak birbirine çevrilmiş iki kesişen gövde var. Silahın arkasında yaprakları kanı akan güller var. Kafatasına bir kurdele ve grubun adı ile bir melon şapka konur. Tüm elemanlar dikenli metal tel ile çevrilidir.

Bazı varsayımlara göre, bu logo sert rockçıların temsilcilerinden biri olan Slash’ın elleriyle çizildi. Bununla birlikte, ekibin ön adamı ve vokalisti Axl Rose’a göre, hit logo yazarı dövme sanatçısı Bill White.

Amblem için tüm seçeneklerin renk paleti son derece doygun — neredeyse zirve, maksimum duygusal yoğunluğu iletiyor. Kırmızı (kırmızıya daha yakın), siyah, koyu yeşil, kahverengi, beyaz ve çeşitli tonlarda kül grisi hakimdir.