Halo Logo

Halo Logo

İlk Halo video oyunu 2001 yılında Amerikan şirketi Bungie Studios’un Halo: Combat Evolved’i geliştirmesiyle ortaya çıktı. O zamandan beri, serinin ondan fazla bölümü yayınlandı ve bunlar kabaca üç gruba ayrılabilir: orijinal üçleme, 343 Sektörden destan ve yan ürünler. İnsanlar ve uzaylılar Antlaşması arasındaki savaş üzerine inşa edilmiş ortak bir komplo ile birleşiyorlar.

Anlam ve tarih

Halo Logo Tarih

Tüm Halo atıcıları (ve bir strateji oyunu) Microsoft Studios tarafından yayınlandı. Şirketin bağlı olduğu Microsoft, medya franchise haklarının ve logolarının sahibidir. Ve bunlardan birkaçı var, çünkü video oyunları piyasaya sürülürken yeni sürümler ortaya çıkıyor. Dahası, hepsi aynı fontla yazılmış dizinin adını tasvir ediyor.

2001 — 2007

Halo Logo 2001-2007

İlk iki kısımda düzensiz «HALO» yazılı bir amblem kullanılmıştır. Harflerin gölgeleri ve eğimi vardı, beyaz üst kısmı mavi tabana karışıyordu. Tüm sembollerin alışılmadık serifleri vardı ve açık «O» harfinin içinde bir tire içeren küçük bir daire vardı.

2007 — 2009

Halo Logo 2007-2009

Halo 3 çıktığında logo değişti. Kelime maviye döndü, ancak tasarımcılar, birkaç ton arasında bir geçiş oluşturmak için yine gradyan efektini kullandılar.

2010 — 2012

Halo Logo 2010-2012

Nişancı Halo: Reach için, pürüzlülüğün ve açısallığın ortadan kalktığı siyah bir grafik geliştirildi — sadece «L» nin bir keskin çizgisi var. «A» harfinin şekli değişti.

2012 — 2013

Halo Logo 2012 - 2013

2012’de tasarımcılar orijinal tasarımına geri dönerek “A” yı başlangıçtaki gibi yaptılar. «O» nun kenarı yine pürüzlüdür ve «L» köşeleri düzeltti ve serifler kayboldu. Yazı yine bir gradyanla maviye döndü.

2014 — 2016

Halo Logo 2014-2016

2014 yılında Halo logosunun bir başka yeniden tasarımı yapıldı. Daha önce olduğu gibi, ana ve tek unsur video oyunu serisinin başlığıydı. Yazı tipi pratik olarak değişmedi: medya franchise’ı, yazıtın olağan tasarımını korudu. Geliştiriciler paleti biraz denedi, farklı bir mavi tonu seçti ve ona gri bir gradyan eklediler.

2016 — günümüz

 

Halo Logo 2016-şimdi

Halo Wars 2 ve Halo Infinite PC oyunlarında daha temiz bir tasarıma sahip yeni bir amblem var. Bu kez, grafik işaretinin yaratıcıları iki rengi birleştirdi: beyaz ve gümüş. Her harfin, eşit olmayan kalınlığı nedeniyle bir gölgeye benzeyen ayrı bir siyah anahattı vardır. Üç boyutlu etki ortadan kalkmadı, aksine yoğunlaştı.

Logo yazı tipi ve renkleri

 

Halo Amblem

Halo video oyunu amblemi tek bir harften oluşur, bu nedenle tasarım tipografiye dayanır. Spesifik tasarım nedeniyle, metin basılı değil, çizilmiş görünüyor: her harf, diğer atıcılar arasında Halo’yu kolayca tanıyabileceğiniz kendi kendine yeten bir sembole benziyor.

Logo sıfırdan oluşturuldu ve ancak bundan sonra Will Turnbow, her biri 113 karakterlik iki stilden oluşan Halo yazı tipi ailesini geliştirdi. Bunu, adını oyunun başlığına eklemek için orijinal kulaklığı bulamayınca yaptı.

Renk şeması çeşitlidir: grafik işareti siyah, gri, mavi, açık mavi, gümüş olmayı başardı. Hemen hemen her versiyonda, yazıya üç boyutlu bir etki veren bir gradyan vardır.