HDMI Logo

HDMI Logo

HDMI, bir kaynaktan diğerine dijital resim ve ses yayınlamak için yüksek teknoloji ürünü ses ve video arayüzünün ticari markası ve teknik markasıdır. Analog veri aktarım standartları için yenilikçi bir alternatiftir.

Anlam ve tarih

HDMI Logo Tarih

HDMI yaratıcıları, üretimleri dijital cihazlarla ilişkilendirildiği için daha yüksek teknolojilere geçişin önemli olduğu bir şirketler grubudur. Özellikle bunlar Hitachi, Panasonic, Philips, Silicon Image, Sony, Thomson, RVA ve Toshiba’dır. Sonucu Aralık 2002’de sunan, aktif bir gelişme gösteren onlardı.

Bu işaretin amacı, ürünlerin sertifikasyonunu onaylamaktır. Özellikle ekipmanla birlikte verilen kablo ürünlerinin orijinal olması. Böylece logo, cihazların güvenilirliğine ve performansına, ses ve video sinyallerinin yüksek kalitede yayınlanması için standartlara uygunluğuna tanıklık eder.

Logo yazı tipi ve renkleri

HDMI Amblem

Logo, tek bir kablo üzerinden bilgi aktarımına sahip yüksek çözünürlüklü bir multimedya arayüzünü ifade eden ifadenin kısaltmasıdır — Yüksek Çözünürlüklü Multimedya Arayüzü. Ürünlerin hızlı tanınması için etiketlenmesi amacıyla geliştirilmiştir. Ürünün HDMI resmi kimlik doğrulama gereksinimlerini karşılamasını sağlayarak sahteciliğe karşı koruma sağlar.

Amblem, sert büyük harflerden oluşur. Tasarım basit ve geometrik olarak kesindir. Yazı tipi kalın, neredeyse Gunship serif sans’ın tam eşdeğeri. Renk şeması beyaz zemin üzerine siyahtır. D sembolü açıldı. Aşağıda, kısaltma boyunca teknolojinin tam adı gösterilmektedir.