Hearthstone Logo

Hearthstone Logo

Hearthstone, kurgusal Warcraft evreninden ilham almış olsa da hiçbir hikayesi yoktur. Bütün amacı, maksimum kart sayısını biriktirmektir. Beş modda oynanan maçlar sırasında satın alınabilir veya kazanılabilir. Ve hiç kimsenin tam bir koleksiyona sahip olmaması için Blizzard Entertainment, belirli bir konuma veya Warcraft’ın bir kısmına adanmış yeni kart setlerini düzenli olarak ekler.

Anlam ve tarih

Hearthstone Logo Tarih

Hearthstone artık tam bir e-spor disiplinidir. Geliştirici düzenli olarak, eleme turnuvalarının kazananlarının kabul edildiği şampiyonalar düzenler. Böylece Windows, Android ve iOS için olağan bilgisayar oyunu rekabetin temeli oldu ve sporlardan biri olarak kabul edildi.

Ben Brode ve Eric Dodds, Hearthstone üzerinde çok çalıştı. En başından beri, baş oyun tasarımcılarının pozisyonunu tuttular, bu da oyunun logosunun bir şekilde hak ettiği anlamına geliyor. Genel stilde, World of Warcraft ikonuna çok benziyor çünkü aynı zamanda iki büyütülmüş harf içeren turuncu bir harf içeriyor.

2013 — 2016

Hearthstone Heroes of Warcraft Logo 2013-2016

Amblemin ilk versiyonu oldukça karanlıktı. Tasarımcılar «KALP TAŞI» kelimesini gri gölgelerle sardılar ve sadece bir parlak element bıraktılar — spiral bir rune şeklinde mavi bir «O». Işığını daha inandırıcı kılmak için, mektupların geri kalanına vurgular eklediler. Renk şeması gradyandı: «O» ya ne kadar yakınsa o kadar açık.

En altta, kahverengi bir plakanın üzerinde oyunun adının ikinci yarısı vardı: WARCRAFT’IN HEROES. İnce beyaz harflerden oluştuğu ve fazla yer kaplamadığı için ana yazıtın arka planında kaybolmuştur.

2016 — günümüz

Hearthstone Heroes of Warcraft Logo 2016-şimdi

2016 yılında, tasarımcılar logonun altını çıkardılar ve sadece «HEARTHSTONE» kelimesini bıraktılar. Görüntüyü dengelemek için uzatılmış bir «R» bacağı da dahil olmak üzere yeni ayrıntılar vardı. Yazıtın arkasından yükselen parlak güneş ışınlarında gölgeler dağıldı.

Amblemin en tanınmış öğesi, saat yönünün tersine bükülmüş beyaz ve mavi spiralli oval «O» harfidir. World of Warcraft’ta benzer bir desene sahip bir öğe var ve bu arada, Hearthstone olarak da adlandırılıyor. Bu rune, oyuncunun anında ev konumuna — çoğu zaman hanın yakınındaki güvenli bir yere veya önceden seçilmiş başka bir yere dönmesini sağlar. Dolayısıyla, aynı adı taşıyan Hearthstone oyununun logosu çok semboliktir.

Logo yazı tipi ve renkleri

Tasarımcılar standart yazı tiplerini kullanmadılar ve yazıyı kendileri sıfırdan çizdiler. Tüm harfler büyük harflerdir, ancak ilk «H» ve yedinci «S» diğerlerinden biraz daha yüksektir — tıpkı benzer World of Warcraft simgesindeki «W» ve «C» gibi. Kelime kemerli ve kısa çizgilerle süslenmiştir.

Harfler taştan oyulmuş gibi görünüyor. Bu, «çizik» doku ve turuncu gradyan ile gösterilir. Hacimsel çerçeve 3 boyutlu bir efekt yaratır. Renk dağılımı eşit değildir: koyu ve açık ton geçişleri gözlenir. Buna rağmen, ana palet çok fazla değil: turuncu, kahverengi ve maviyi içeriyor. Beyaz, gri ve sarı gibi diğer renkler yalnızca genel fikri tamamlar ve sınırlı miktarlarda kullanılır.