Helly Hansen Logo

Helly Hansen Logo

Helly Hansen, Oslo’dan bir Norveç markasıdır. 1877’de Kaptan Helly Juell Hansen tarafından yaratıldı. Gündelikten aşırıya kadar çok çeşitli amaçlar için spor giyim ve ayakkabı üretiminde uzmanlaşmıştır.

Anlam ve tarih

Logo Helly Hansen

Firmanın özgün tasarım etiketi, neredeyse başlangıcından bu yana markalı ürünleri süslemektedir. Sahibine açık bir referansı vardır, bu nedenle logo, adının ve soyadının iki büyük harfini kullanır.

1914 yılında kurucunun ölümünden sonra marka, markayı etkilemeyen ciddi bir yeniden markalaşma sürecinden geçti. Yeni sahibi — Levy Helly Hansen — babasının işinin halefidir ve tam adıyla aynı baş harfleri taşır. Bu nedenle, şirketle güçlü bir şekilde bağlantılı oldukları için iki hanenin birleşimini bırakmaya karar verdiler.

Tasarımcılar tarafından tasarlandığı gibi, böyle bir logo basittir ve tüm sosyal katmanlardan ve yaşlardan alıcılar arasında güven uyandırır. Ekstrem sporlarla ilgili olanlar ve zor koşullarda olanlar için çok önemli olan en yüksek kalite, güvenilirlik ve dayanıklılığa güven aşılar.

Logo yazı tipi ve renkleri

Helly Hansen Amblem

Etiket iki biçimde bir başlıktan oluşur — tam ve kısaltılmış. İsim ve kısaltması beyaz renktedir ve parlak kırmızı bir dikdörtgen içine alınmıştır. Bu palet, hedef alıcı grubundaki duygusallığı, enerjiyi, dinamizmi ve gücü yansıtır.

Merkezi HH’yi çapraz olarak bölen ince bir çizgi aynı zamanda dinamikleri de iletir. Bu tasarım hilesi, güçlü bir görsel kimlik için kullanılır. Tüm kelimeler kalın ve serif yazı tipinde büyük harfle yazılmıştır. Basınç ve stabiliteyi vurgulayan keskin açılarla grafiksel olarak tasarlanmıştır.