Hitachi Logo

Hitachi Logo

Hitachi, en büyük Japon yüksek teknoloji şirketlerinden biridir. 1910 yılında Hitachi (Ibaraki) şehrinde ortaya çıktı ve adını aldı. 1100’den fazla farklı şirketi birleştirerek büyük ölçekli bir finans ve endüstriyel grup oluşturur.

Anlam ve tarih

Hitachi Logo Tarih

Hitachi logosu bir titizlik, pratiklik ve minimalizm standardıdır. Ve ortaya çıktığı andan itibaren böyleydi. Sanatsal düzenlemeler, şirketin yalnızca iki ayrı kimlik kartına sahip olması nedeniyle yalnızca bir kez yapıldı. Metin onlar için temel alındı, bu nedenle tamamen stil ve içerik olarak ilişkilendirildi. Markanın uzun ömürlü olmasına rağmen logosu önemli ölçüde değişmedi.

Bu şirketin üç logosu vardır: marka (ticari marka), ana (temel) ve kurumsal (ticari marka).

1912 — 1968

Hitachi Logo 1912-1968

İlk versiyonu 1912’de sunuldu. Yazarı Namihei Odaira’dır. Ortaya çıkan sembolizm o kadar çekici görünüyordu ki, daha sonra kurumsal bayraklar, ödüller ve rozetlerin yanı sıra logonun başka bir versiyonunda da kullanıldı.

1968 — 1992

Hitachi Logo 1968-1992

Mevcut amblem, şirketin adı şeklinde bir ek aldı. Grafik işareti, Helvetica 73 Bold Extended ve Univers Bold’a benzeyen yazı tiplerindeki harflerin solunda bulunur.

1992 — günümüz

Hitachi Logo 1992-şimdi

Bu yılın versiyonu kısa ve öz hale geldi: tasarımcılar içinde sadece «Hitachi» kelimesini bıraktılar, yazı tipini büyüttüler ve kalınlaştırdılar.

Logo yazı tipi ve renkleri

Hitachi Amblem

Namihei Odaira (ilk sürümün geliştiricisi) adı iki karakterle oynadı: «merhaba» (merhaba) ve «tachi» (yükseliş). Aynı zamanda onları bir daireye yerleştirdi.

Sonraki sürümler «Bir sonrakine ilham verin» sloganıyla destekleniyor. Slogan gri, beyaz veya siyah harflerle ve «t» harfinin üzerine kırmızı vurgu ile yazılır.

Ana amblem sadece büyük harflerle başlığı içerir. Logonun kendisi kırmızı, arka plan beyaz.