Hollister Logo

Hollister Logo
Hollister Logosu PNG

Hollister, Amerika Birleşik Devletleri moda endüstrisini temsil eden bir markadır. 14-20 yaş arası genç ve genç modacılara yönelik giyim perakende satışında uzmanlaşmıştır. Abercrombie & Fitch Co.’nun bir yan kuruluşudur. New Albany, Ohio’da bulunmaktadır. Şirket, ilk perakende satış noktasını 2000 yazında Columbus’ta açtı. Artık dünya çapında bir mağaza ağına sahip ve çevrimiçi satış yapıyor.

Anlam ve Tarihçe

Hollister Logo Tarih
Hollister Logosunun Hikayesi

Hollister Co. Başlangıçta, kendi mağazalarının açılışıyla aynı zamanda logoyu ortaya çıkaran, kanatları yayılmış serbest yüzen bir martı görüntüsünü kullandı. Artık Kanada, Japonya, Fransa, İspanya, Avustralya, Hollanda vb. Dahil olmak üzere birçok ülkeyi hedefleyen trend ürünleri perakende satış yapan bir varlıktır.

Varlığının yirmi yılı aşkın süredir kurumsal amblem, görsel özgünlüğü tamamen koruyarak neredeyse hiç değişmedi. Şirket, alıcıları çekmek ve markaya olan ilgiyi artırmak için sembollerini sadece etiketlere değil baskılara da yerleştirdi. Bu, tüketici talebindeki artıştan kaynaklanıyordu, çünkü yüzyılın başından beri büyük logolu tişörtler moda idi.

Ancak zamanla yönetim, satışlarda yüzde 9’luk bir düşüş fark etti ve bir neden aramaya başladı. Trendlerin değiştiği ve gençlik ortamının inanılmaz derecede talep ettiği farklı bir tarzın kullanımda olduğu ortaya çıktı. Bu, Abercrombie & Fitch (marka sahibi) yeni standartlar getirmeye karar verdiğinde ve logoyu baskılardan çıkardığında, tişörtler ve tişörtü üzerindeki metin logoları çağını sona erdirdi. Sonuç olarak, 2014 yılında tasarımı biraz düzeltildi.

Amblem

Hollister Amblem

Hollister markasının en çok tanınan unsuru, kanatları havada uçuşan bir martı görüntüsüdür. Üreticinin çabaladığı temel ilişkilere neden olan odur: sürüş, enerji, rahatlama, dinlenme. Ve hepsi bir deniz kuşunun görüntüsü kıyı bölgesi, tuzlu esinti, yumuşak kum, sıcak sörf resimlerine yol açtığı için. Martı amblemi seçmenin ikinci nedeni, gençlerin arzuladığı özgürlüktür. Bu bağımsızlık, sınırsız ufuk, özgür rüzgar ve dalgalar boyunca kayan sörfçüdür.

Yazı Tipi ve Renkler

Logo Hollister

Logo klasik bir yazı tipi kullanır, ancak kelimelerin farklı yazımları vardır. «Hollister» düz çizgiler, hassas açılar, sans serifler ve dikey damlalarla minimalist bir tipte yürütülür. Kaliforniya için tasarımcılar küçük serif sembollerini seçtiler. Tüm harfler ince ve büyüktür.

Amblemin rengi çeşitlidir ve bulunduğu yere göre değişir. Giysilerdeki yazıtlar çoğunlukla beyaz veya koyu kahverengidir, reklam ürünlerinde — bordo, etikette — siyahtır. Ayrıca kullanımda, cesaret ve kararlılığı simgeleyen koyu kahverengimsi kırmızı bir tondur.