Instagram Logo

Instagram Logo
Instagram Logosu PNG

Instagram, fotoğraf ve videoları paylaşabileceğiniz sosyal ağ işlevlerine sahip bir uygulamadır. Ayrıca resim, klip çekmenize ve bunlara çeşitli filtreler uygulamanıza olanak tanır. Kurucuları öğrenciler Kevin Systrom ve Mike Krieger. Projenin lansman tarihi Ekim 2010’dur.

Anlam ve Tarihçe

Instagram Logo ikon Tarih
Instagram ikon Logosunun Hikayesi

Aynı isim ve sosyal platforma sahip şirketin temel faaliyet alanı, şirket logosuna yansıyan görüntülerin yayınlanmasıdır. Video dosyalarını gönderme yeteneği çok daha sonra ortaya çıktı ve yeniden tasarım gerektirdi. Ancak fikir her zaman aynı olmuştur: kişisel fotoğraf ve video içeriği kullanarak iletişim. Bu nedenle, amblemin orijinal versiyonu bazen değişti, ancak konsept çerçevesinde kaldı.

2010

Instagram icon Logo 2010

İki simge bir kerede bu döneme aittir: bir çıkış, ikincisi düzeltildi. İlk logo tam yüzle gösterilen kamerayı gösterir. Görünüşe göre, bu Polaroid, resimlerin düğmeye tıkladıktan hemen sonra basıldığı. Başka bir versiyona göre, logo, geçen yüzyılın başında fotoğraflanan tripod kategorisinden retro bir kamera gösteriyor. Her durumda, hizmet çoğunluğun dikkatini çekti ve kullanıcılar arasında talebe neden oldu.

Instagram icon Logo 2010-2011

İkinci amblem, sadece fotoğraf yayınlarıyla değil, aynı zamanda video kliplerin yerleştirilmesiyle ilgilenen büyük bir ziyaretçi akınından sonra geliştirildi. Modernite ilkelerinin yanı sıra isteklerin ilgisini takip eden tasarımcılar, kamera merceğine odaklanarak simgeyi düzeltti. Büyütülür ve merkeze taşınır. Sağ üstte, beklendiği gibi vizör penceresi var. Sol tarafta platformun kısaltılmış adından çıkan dikey gökkuşağı şeritleri var — “Inst”. Büyük Billabong yazı tipinde yazılmıştır.

2011

Instagram icon Logo 2011-2016

2011 yılında markalaşma küçük değişiklikler yaşadı. Hizmet sahipleri sadece bazı unsurları vurguladı ve yenilerini tanıttı. Örneğin, parlak şeritler artık yeterli genişlik nedeniyle belirgin bir şekilde görünüyor. Kamera merceği ayrıntılı hale geldi ve parlama, vurgulamalar ve 3D ses eklediğinden gerçek bir gibi görünüyor. Yazıt da yeniden yapıldı: “a” harfi ve kendi tasarımımızın orijinal yazı tipi içinde ortaya çıktı.

2016

Instagram icon Logo 2016-şimdi

Bu versiyonda, tasarımcılar kameranın klasik imajından uzaklaşmaya karar verdiler: sadece şematik anahatları korudular. Sonuç olarak, şirket rozeti ziyaretçilerin ilgisini odaklayan fütüristik görünüyor. Modern logo dört öğe içerir: bir lens (ortada), “gövde” nin (etrafta) iki detayı ve bir bölme çizgisi. Renk şeması daha açık hale geldi — beyaz çizgilerle açık pembeden koyu mora kadar bir gradyan şeklinde.

Instagram Logosu Kelime İşareti

Instagram Logo Tarih
Instagram Logosunun Hikayesi

Instagram, efsanevi Polaroid kameraya dayalı bir logo kullanıyor. Bu süre zarfında imajı gerçekçiden yarım yamalaklığa dönüştü. Görüntü, ana teknik unsurlarla tam yüz olarak yapılır: düğmeler ve bir mercek. Amblemin rengi de aynı şekilde değişiyordu — gerçekten soyuta. Şimdi degradede bir dizi sarı-pembe-mor içerir.

2010 — 2013

Instagram Logo 2010-2013

Kurumsal yazı ortaya çıktığında, el yazısıyla mümkün olduğunca benzerdi. Üst oval ve uzun bacaklı ilk «I», ayrıca basılı versiyona yakın, farklı yüksekliklerde ve «s» öğeleriyle «m» özellikle öne çıktı.

2013 — 2015

Instagram Logo 2013-2015

Mayıs 2013’te, Mackey Saturday ajansında sipariş vermek için yeni bir kelime tanımı onaylandı. Bu sürüm, öncekinden çok daha yumuşaktır ve temiz bir kaligrafi el yazısı metnine benzer.

2015 — 2016

Instagram Logo 2015-2016

Tasarımcılar, gelişmiş bir mavi önermek için «Instagram» kelimesinin rengini değiştirdiler.

2016 — günümüz

Instagram Logo 2016-şimdi

11 Mayıs 2016’da arayüz rengi siyaha değiştirildi ve diğer tüm unsurlar aynı kaldı.

Yazı tipi ve renkler

Instagram Amblem

Başlangıçta, grafik paleti orijinal Polaroid kamera renklerini içeriyordu: gri, bej, kahverengi, siyah, beyaz, yeşilimsi yansımalarla ve gökkuşağı işaretçisi. Daha sonra, çeşitli mor, pembe, kırmızı ve beyaz tonlarının baskın olduğu parlak bir versiyon ortaya çıktı. Metin bölümünün aralığı daha yetersizdir: siyah, camgöbeği ve maviden oluşur. El yazısı, kaligrafi yazı tipi, kesinlikle dikey, eğim yok.