Jessica Logo

Jessica Logo

Jessica, tırnak sanatı ve tırnak bakım ürünleri hakkında ünlü bir çılgın. 1978’de ünlü manikür ustası Jessica Vartoughian tarafından oluşturuldu. İlk başta ürünler iç salon ağında dağıtıldı ve bugün logosu dünyanın 60 ülkesinde biliniyor.

Anlam ve tarih

Jessica Logo

Markanın amblemi, moda endüstrisinin Gucci, Chanel, Escada gibi temsilcilerinin sembollerinden esinlenmiştir. Basitçe üslupta, işaretlerine çok benzer — adın ve soyadın ilk harflerinden oluşan kısaltmanın ayna bağlantısı. Dahası, Jessica logonun hiçbir zaman düzeltmediği tek bir versiyonuna sahiptir.

Kurucu, markası için ilginç bir monogram versiyonu seçti — «ön» tarafla bağlantılı iki «J» nin kombinasyonu. Harfler üst üste bindirilmez, sanki eklenmiş gibi: tek bir üst diziye sahiptirler ve farklı yönlere yönlendirilmiş kıvrımları vardır. Bu, bazı moda evlerinin tasarımlarıyla benzerliklerine rağmen logoyu benzersiz kıldı.

Logo yazı tipi ve renkleri

Jessica Amblem

Çift amblem, klasik serif yazı tipindedir. Yeni bir perspektifte kullanılan yazı tipi, onu benzersiz kılar ve aynı zamanda aşağıda bulunan «Jessica» kelimesi gibi okunması kolay hale getirir. Renk paleti tek renkli — geleneksel beyaz ve siyah kombinasyonu şeklinde.