Jim Beam Logo

Jim Beam Logo Tarih

Jim Beam, bir Amerikan viski ve burbon markasıdır. Seçkin alkolün İLK-3’üne liderlik eden, dünyanın 1 numaralı markasıdır. Kentucky’de yer almaktadır. Jacob Beam kuruldu. 1795 yılında Old Tub Bourbon adı altında piyasaya çıktı. 1934’te adını Jim Beam Kentucky Straight Bourbon olarak değiştirdi. Bugün, 2014’te satın alan Suntory Holdings’in bir yan kuruluşu olan Beam Suntory’ye aittir.

Anlam ve tarih

Jim Beam Logo Tarih

Beam hanedanını yedi yıl yönettikten sonra, otantik ruhların üreticisi Suntory Holdings tarafından devralındı. Yeni sahip, işletme yapısında sadece kurucuların ailesini değil, aynı zamanda efsanevi markanın eski adını iyi tanıtılan bir isimle bıraktı. Ayrıca ikonik Jim Beam etiketini de korudu.

Logo klasik bir baskıdır. Bu eskiden mesajları, mektupları, belgeleri, malları ve önemli olan her şeyi mühürlemek için kullanılıyordu. Genellikle halatların, kordonların, sicimlerin ve şeritlerin uçlarına dökülen erimiş balmumu veya sıcak mühürleme mumu ile tutturulur ve ardından üzerlerinde bireysel bir izlenim bırakırlar. Ruhlar şirketinin alameti farikası haline gelen bu mühür.

Jim Beam şişesi de efsanedir. Varoluşunun birkaç yüzyıl boyunca, marka sembolleri ile tek bir bütün haline geldi, onsuz sadece düşünülemez. Yıllar içinde değişmedi. Sade bir görünüme sahiptir ve sadece logo değil bir çok önemli bilgiyi de içeren etiket tasarımı ile uyumludur. Bu yüzden, harmanlamanın ana ustalarının portrelerini tasvir ediyor — burbon üretiminin başladığı aile şirketindeki önemli figürler.

Yedi neslin temsilcilerini logonun yanına yerleştirmek şirket için inanılmaz derecede değerlidir. Bir şarap üreticisi ve Jim Beam’in soyundan gelen Fred Noe tarafından belirtildiği gibi, ailenin her bir üyesi, cinsin tarihinde bir kilometre taşı ve şirketin gelişiminde bir sayfadır. Bu nedenle, yeni sahipler imajlarını amblemle özdeşleştirerek onları özel bir gurur haline getirdi.

Markanın ikonik konseptinin anahtarı, ailenin büyük fikriydi: benzersiz bir mirası, gelecek nesiller tarafından keşfedilecek ve takdir edilecek bir kapsül şişede kapsüllemek. Bu fikri desteklemek için «Yaşayan Miras» adı verilen bütün bir etiket ve logo tasarımı felsefesi geliştirildi.

1795 — 1880

Old Jake Beam Sour Mash Logo 1795-1880

Bir başlangıç ​​amblemi, aslında birçok pazarlama bilgisini listeleyen bir broşürdür. Üst kısım tamamen alkolik markanın kurucularının hanedanı anlamına gelen büyük «Kiriş» kelimesiyle kaplıdır. Aşağıda markanın adanmış olduğu kişinin bir fotoğrafı var. Resmin sağında ve solunda beş köşeli iki altın yıldız var. Bunu küçük büyük harflerle «Albay» ve büyük kalın harflerle «James Beam» izler. Aşağıda, ürün ve üreticisi hakkında önemli veriler bulacaksınız. Tüm elemanlar yuvarlatılmış köşeli dikdörtgen bir çerçeve içindedir.

1880 — 1943

Old Tub Logo 1880-1943

Aile şirketi büyüyerek büyük bir şirket haline geldiğinde, sahipleri onu yeniden markaladılar. Sonuç, o zamanki adı Old Tub ile bir amblemdi. Yazıt, ortada bir kemer şeklinde olup kırmızıya boyanmıştır. Aynı palet, alt bölgedeki diğer ifadelere de genişletildi: «Kentucky Straight» ve «Bourbon Viski». Ancak, birincisinin aksine, gri gölgeleri yoktu, bu yüzden iki boyutlu görünüyorlardı, üstteki üç boyutlu görünüyordu — dışbükey ve hacimli. Alkolün hazırlanmasına yönelik nitelikleri gösteren çizimler de griye boyanmıştır. Büyük namlunun yanlarında «Bizim» ve «Mash» yazan kısa kurdeleler vardı.

1943 — günümüz

Jim Beam Logo 1943-şimdi

Modern versiyon, öncekiyle hemen hemen aynı unsurları içerir, ancak basitleştirilmiş bir biçimde. Hanedanlığın genişletilmiş adı yerine — üretimin büyük ölçekli bir görüntüsü yerine «B» harfi — çok sayıda bilgi verisi yerine şeritli bir mum mühür — markanın adı ve kuruluş yılı bir daire içinde gruplandırılmış. İşaretlenen her şey, logonun grafik bir parçasıdır ve alt alanı kaplar. Üstünde, her sembol için gölgeler olan kemerli bir «Jim Beam» yazısı var, bu yüzden üç boyutlu görünüyor.

Logo yazı tipi ve renkleri

Jim Beam Amblem

Jim Beam markası, markanın geçmişi ve geleceği ile olan bağını yansıtıyor. Gerçek bir Amerikan başarı öyküsünü anlatan tek bir ürün ailesi sunuyor. Güçlü bir soy oluşturan şirket, ikonik logosuyla onu ölümsüzleştirdi.

Sanki yeni kapatılmış bir sıcak mühürleme mumundan geliyormuş gibi kırmızı bir izlenim gösterir. Yukarıda büyük «B» harfi var — büyük, geniş, farklı, serifli ve kesik köşeli. Beam hanedanını temsil eder ve tüm dünyada iyi tanınır, bu nedenle diğer ürünlerde kullanılır.

Harf işareti, ince siyah çizgilerden oluşan çift halka ile çevrilidir. Çevresinde «Işın formülü» yazısı var. 1795 «ten beri bir standart. Mum mührün kenarları, gerçek olanlara mümkün olduğu kadar yakın, düzensizdir. Aşağıda ikiye katlanmış geniş bir şerit var. Markanın efsanesi, kapak boyunca mat kaplama, zarif baskılar ve yaldızlı folyo ile de aktarılıyor. Amblemin renk şeması beyaz, kırmızı, sarı ve siyahın klasik bir kombinasyonudur. Renk tonları ürün türüne göre değişir.