Jio Logo

Jio Logo

Jio, Mukesh Ambani tarafından kurulan en büyük Hint mobil, televizyon ve sabit telefon operatörüdür. Bugün, telekomünikasyon hizmeti, Jio Platforms’un bir yan kuruluşudur ve fiber optik geniş bant kullanır. Görünüşünün resmi zamanı Eylül 2016’dır, ancak ondan önce Aralık 2015’ten beri test modunda çalışmıştır. Şirketin merkezi Mumbai, Maharashtra’da (Hindistan) bulunmaktadır.

Anlam ve tarih

Jio Logo Tarih

Telekomünikasyon operatörünün ortaya çıktığı son yıla rağmen, aslında 2007’den beri var. Daha sonra ilk olarak Reliance Jio Infocomm Limited olarak kayıtlı olduğu Ambawadi, Ahmedabad, Gujarat bölgesinde çalışmaya başladı. Daha sonra hizmet, gerçek bir logo alana kadar birkaç ismi ve onlarla birlikte görsel kimlik işaretini değiştirdi. Bu ağ şu anda, 2016 yılında onu yeniden açan Reliance Industries Limited şirketler grubuna aittir. Artık abone sayısı bakımından dünyanın üçüncü cep telefonu operatörü. Başlangıcından bu yana, Jio’nun iki amblemi var.

2014 — 2016

Jio Logo 2014-2016

Bu süre, 2015 yılında piyasaya sürülmesi planlanan ancak neredeyse 12 ay ertelenen lansman öncesi sürümü içerir. Logo, gradyanlı birkaç renkten oluşan yuvarlak bir dalgayı tasvir ediyor. Bunların arasında turuncu, kırmızı, mavi, camgöbeği ve mor vardır. Değişen gölgeler gölgeli alanlar oluşturur, böylece çizilen nesne aynı zamanda içi boş bir kubbe gibi görünür.

Aşağıda, beyaz çekirdekli ve pembe kenarları olan bir mum alevi veya kapalı bir çiçek tomurcuğunu andıran bir element bulunmaktadır. Aşağıda kısaltılmış şirket adı var. «Jio» kelimesi koyu kırmızı küçük harflerle yazılmıştır.

2016 — günümüz

Jio Logo 2016-şimdi

Mevcut sürüm minimalisttir: gereksiz hiçbir şey yoktur. Sadece iki temel unsur vardır — adı ve içinde bulunduğu daire. «Jio» kelimesi hem üst hem de alt kenarlara eşit mesafede bir merkez pozisyonu kaplar. Dahası, «i» harfindeki nokta büyük «J» harfinden biraz daha yüksektir, bu da logoyu benzersiz kılar. Aynı zamanda, birkaç modifikasyonda mevcuttur: mavi ve kırmızı bir daire, mavi bir kare ve bir slogan ile. Her bir sürüm, duruma bağlı olarak ilgilidir ve kullanılır.

Logo yazı tipi ve renkleri

Jio Amblem

Jio telekomünikasyon hizmetinin bireysel sembollerinin ana detayı bir çemberdir. Abonelerin geniş erişimi ve kırılmaz bağını bünyesinde barındırır. İkinci en önemli unsur şirketin adıdır. Merkezde bulunur ve zıt renkte yapılır. Beta modunda kullanılan ilk logoda, isim aşağıya doğru kaydırılır ve daire kapatılmaz ve geniş, kırık bir halka gibi görünür.

«Jio» kelimesi büyük ve küçük harflerle yazılmıştır. Çizgiler kalınlaştırılmış, pürüzsüz ve yuvarlaktır. Ayrıca, «i» nin üstündeki nokta diğer tüm karakterlerin üstündedir. İmza paleti, iki rengin bir kombinasyonundan oluşur — beyaz ve Orta İran Mavisi (gölge # 005AAC). Aynı derecede geçerli olan kırmızı ve mavi renk seçenekleri de mevcuttur.