John Deere Logo

John Deere Logo
John Deere Logosu PNG

John Deere, Amerikan şirketi Deere & Company’nin sahip olduğu dünyaca ünlü bir mühendislik markasıdır. Uzmanlık alanı ağır tarım, tomruk ve inşaat ekipmanıdır. Şirket, çelik sabanın mucidi olan girişimci ve demirci John Deere’in hafif eli ile kurulduğunda 1837 yılında kuruldu. Şimdi uluslararası bir şirkettir. Merkez ofisi Illinois, Moline’dedir.

Anlam ve Tarihçe

John Deere Logo Tarih
John Deere Logosunun Hikayesi

Görünüşün erken dönemine rağmen, işletmenin ilk logosu ilgi çekici değil, bu nedenle kimse ona atıfta bulunmuyor. Amblemlerin evrimi, dörtnala giden bir geyik görüntüsünün ortaya çıkmasıyla 1876’da başladı. Mühendislik şirketine benzer şekilde, sonraki tüm seçenekler için temel oluşturduğu isimler.

1876 ​​- 1912

John Deere Logo 1876-1912

Orijinal versiyon, doğal görünümüne olabildiğince yakın boyanmış büyük siyah beyaz bir geyiğe sahiptir. Hayvan yandan biraz tasvir edilmiş, bu nedenle vücut ve bacakların oranı orantısız görünüyor. Boynuzlu geyik küçük bir kütüğün üzerinden atlar. Boynuzlarının sağında ve solunda, şirketin adı olan kemerli bir yazıt vardır. Aşağıda «Moline, ILL» ifadesi yer almaktadır.

1912 — 1950

John Deere Logo 1912-1950

1912’de yönetim logoyu revize etti ve hayvanın dengesizliğini düzeltti. Markanın tasarımı da değişmiş, altta büyük harflerle serif harflerle yazılmış “iyi aletlerle tanınan kalite markası” sloganı ortaya çıktı.

1950 — 1968

John Deere Logo 1950-1968

20. yüzyılın ortalarında, şirket markasını yeniden tasarladı. Sonuç, altta bir kütük olmayan bir geyiğin şematik bir temsiline sahip basit bir amblemdi. Firmanın maskotu ve etrafını çevreleyen yazıtlar figürlü bir çerçeve içinde alınır.

1968 — 2000

John Deere Logo 1968-2000

Başka bir dönüşümden sonra logo minimalizm kazandı. Şimdi, gereksiz bilgi eksikliğinden dolayı şık görünüyor: logoda yalnızca şirketin adı ve daha az dallı boynuzlu bir sıçrayan geyik.

2000 — günümüz

John Deere Logo 2000-şimdi

Yeni milenyumun şafağı, mühendislik devine efsanevi bir değişiklik getirdi: logo artık bir renge ve çift kenara sahip. Şirket adı kutudan çıkarıldı.

Amblem

John Deere Amblem

John Deere sembolizmi, en başından beri dörtnala giden bir geyik imajıyla ilişkilendirilmiştir. Günümüzde ileri sıçrayan hayvan, üretilen ekipmanın çalışma kolaylığına bir ima olarak zarif ve zarif hale getirilmiştir.

Yazı Tipi ve Renkler

Logo John Deere

Yazıtların minyatür bir etiket üzerinde bile iyi okunabilir olması için metin kısmına çok dikkat edildi. İlk yıllarda serif yazı tipi kullanıldı. Kalın büyük harflerle yazılmışlardı. 1968’de yazı tipi şık, basit, sans serif oldu. 2000 yılına kadar logo siyah beyazdı ve ardından — yeşil ve sarıydı, şirketin geleneksel renkleriyle uyumluydu.