John Frieda Logo

John Frieda Logo

John Frieda, geçmişi 1976’da Büyük Britanya’nın başkentinde küçük bir kuaför salonu ile başlayan bir kozmetik markasıdır. Kurucusu, markaya adını veren ünlü stilist ve yenilikçi John Frieda’dır. 2002 yılında hat, Japon güzellik devi Kao Corporation tarafından satın alındı. Şimdi saç bakım ürünlerinde uzmanlaşmıştır.

Anlam ve tarih

John Frieda Logo

En başından beri marka bugün hala var olan tek bir logo kullandı. Basit, açık ve pratiktir, çünkü özlü bir tarzda yapılmış olmasına rağmen marka hakkında gerekli tüm bilgileri içerir.

Logo, ortada ince bir yatay çizgi ile ayrılmış iki bölümden oluşmaktadır. Üst yarıda John Frieda şirketinin adı, «J» de kısaltılmış bir eğri ile büyük harflerle yazılmıştır. Alt kademede, markanın kurucusu için büyük önem taşıyan şehirlerin bir listesi var: Londra, Paris, New York. Aralarında noktalama işaretleri yoktur, bu nedenle birbirlerinden biraz uzakta bulunurlar.

Logo yazı tipi ve renkleri

John Frieda Amblem

Yazıtlar katı bir grotesk tipte yapılmıştır. Harfler ince, uzun, büyük ve aynı tarzda tutulmuştur. Palet klasiktir: Siyah ve beyazın bir kombinasyonundan oluşur.