Johnson & Johnson Logo

Johnson & Johnson Logo
Johnson & Johnson Logosu PNG

Johnson & Johnson, 250’den fazla şirketi olan büyük bir Amerikan şirketidir. 1886’da ortaya çıktı ve Johnson ailesinin üç üyesi tarafından kuruldu: Robert, James ve Edward. Bugün üretici, saç, cilt, ağız boşluğu bakımı, çok çeşitli tıbbi ürünler ve ayrıca çocukların ve kadın hijyeninin korunmasına yönelik ürünler sunmaktadır.

Anlam ve Tarihçe

Johnson & Johnson Logo Tarih
Johnson & Johnson Logosunun Hikayesi

1886’da ortaya çıkan bu markanın logosu hiç değişmedi. Yönetim, markanın sektörde uzun yıllar boyunca kazandığı bilinirliği kaybetmemesi için onu yeniden yapmaktan çekiniyor.

Amblem

Johnson & Johnson Amblem

Logoda, orijinal ve işareti ile bağlantılı olarak kurucuların yalnızca çift soyadı vardır. Bu görsel kimlik unsuru, Johnson soyadına sahip birkaç kurucu olduğunu ve onların faaliyetlerine eşit derecede dahil olduklarını gösterir. Dahası, kelimeler arasındaki bağ minyatürdür, açık bir avuç içi ile dostça uzatılmış bir eli anımsatır.

Yazı Tipi ve Renkler

Logo Johnson & Johnson

Yazıt, sağa eğilmeden el yazısını taklit eden bir yazı tipinde yapılmıştır. Harfler bağlantılı, küçük harfli, yatay, büyük karakter seçilmemiştir. Amblemin rengi basittir — kırmızı, beyaz bir arka plandaki isim vurgulanır.