Johnson’s Baby Logo

Johnson's Baby Logo

Johnson’s Baby, Amerikan şirketi Johnson & Johnson’a ait popüler bir çocuk kozmetik markasıdır. Bebeklerden gençlere kadar farklı yaşlardaki çocukların bakımı için geniş bir ürün yelpazesi sunar. Aynı isimdeki ürün serisinin ilk kez piyasaya sürüldüğü 1980 yılında kuruldu.

Anlam ve tarih

Johnson's Baby Logo

Ana şirket, kendi serisinde kullandığı görsel kimliği korudu. Bunun iki sebebi var: Birincisi markanın anında tanınması ve dünyanın birçok ülkesinde alıcıların güveni, ikincisi ise yan kuruluşuyla yakın bağların gösterilmesi. Ana üretici gibi Johnson’s Baby de tüm tarihinde tek bir logoya sahipti.

Kişisel marka, kısaltılmış Johnson & Johnson adından oluşur. Tek bir kişiye değil, aynı soyadına sahip birkaç kişiye atıfta bulunması, kesme işaretinin ve «s» harfinin varlığı ile kanıtlanmaktadır. Sonuç olarak, ‘s’ sembolü amblemin ana tanımlama işareti haline geldi. İkinci kelime, ürünlerin amacını belirten «bebek» dir.

Logo yazı tipi ve renkleri

Johnson's Baby Amblem

Kelimeleri görsel olarak ayırt etmek için tasarımcılar logo için iki tip yazı tipi önerdiler. Üstteki yazıt, normal yarı el yazısı üslubunda dikey harflerle yapılmıştır. Alttaki, iki «b» nin ayağındaki seriflere vurgu yapılarak ve sol üst bölüm «y» nin kıvrımıyla italik olarak yapılmıştır. Renk, mavi tonlu klasik mavidir.