Joico Logo

Joico Logo

Joico, 1970’lerin başında kurulmuş bir Amerikan markasıdır. Saç ve saç derisi bakım ürünleri geliştirir ve üretir. Bu şirket, şampuanların proteinler ve keratinlerle doyurulması için yenilikçi teknolojileri dünyada ilk kullanan şirkettir. 2002 yılında, şu anda liderliğini yaptığı Shiseido tarafından satın alındı.

Anlam ve tarih

Logo Joico

Logonun rolü için, ticari marka kendi adını seçti ve onu bir sloganla tamamladı, böylece maksimum bilgi içeriyor ve diğer semboller arasında avantajlı bir şekilde öne çıkıyor. Yazıtlar iki satır halinde düzenlenmiştir: üstte — «Joico» kelimesi, altta — «Sağlıklı saç sanatı» ifadesi. Kişisel markanın ortaya çıkma zamanı, ilk markalı ürünün piyasaya sürülmesiyle aynı zamana denk geldi.

İsimdeki «O» ve «C» harfleri düzleştirilmiştir, «J» düzgün uzatılmış bir kıvrıma sahiptir ve «I» de bacak üzerindeki her iki eğim yuvarlatılmıştır. Üstelik tüm işaretler geniş. Bu, bilerek yapılır, böylece semboller saç teli gibi şekillenir. Alttaki yazı çok daha incedir: köşeli harflere aşinadır. Kelimeler birbirinden oldukça uzaktadır ve üstteki elementin altındaki tüm alanı kaplar.

Logo yazı tipi ve renkleri

Joico Amblem

Logodaki metin farklı yazımlara sahiptir. En üstteki satır daha çok özel bir yazı tipidir, alt satır ise klasiktir ve Sans Serif kategorisini temsil eder. İlk durumda harfler kalınlaştırılır, ikincisinde ise incedir. Ancak renk her yerde aynı — beyaz zemin üzerine siyah yazılar.