Kerastase Logo

Kerastase Logo

Kerastase, 1964 yılında kurulan ünlü Fransız L’Oreal şirketinin ticari markasıdır. Kendi etiketi altında saç ve saç derisi için profesyonel bakım ürünleri üretilmektedir. Ürünler lüks sınıftır ve potansiyel olarak tehlikeli bileşenler içermez.

Anlam ve tarih

Kerastase Logo Tarih

Marka logosu minimalist ve zariftir. Grafik işaretleri yoktur. Ortada «Kerastase» kelimesi var. Tüm harfler büyüktür, ancak «K» karakterlerin geri kalanından daha büyüktür. Yazı tipi kalın, sans serif. İlk «E» harfinin üzerinde akut bir vurgu var: «É». Bu, sesin kapalı bir telaffuzla Fransızca olarak okunduğu anlamına gelir.

Kozmetik ürünlerin menşeini gösteren «Paris» markasının altında başka bir kelime var. Daha küçüktür ancak benzer tipografiye sahiptir.

Bazı amblemlerde «Kerastase» ve «Paris» uzun yatay bir çizgiyle ayrılmıştır. Arka plan ağırlıklı olarak beyazdır. Bazen arka planda büyük açık gri «K» bulunan sürümler vardır.

Logo yazı tipi ve renkleri

Kerastase Amblem

Bir kozmetik markasının logosu, geliştiricilerin ince kesilmiş bir yazı tipi seçtiği bir metin bölümünden oluşur. Özellikle, 1958’de tasarımcı Hermann Zapf tarafından icat edilen ve ilk olarak Almanya’nın Frankfurt şehrinden D. Stempel AG tarafından yayınlanan Optima. Yazı tipi grotesk olmasına rağmen, uçlarında serifleri anımsatan küçük çıkıntılar vardır. Bu, yazar Floransa’yı gezerken yazı tipi için ilham kaynağı olan Roma başkentlerine bir göndermedir. Ancak amblemin renk şeması basittir: Beyaz zemin üzerine klasik siyahtan oluşur.