Kingston Logo

Kingston Technology Logo

Kingston, merkezi Kaliforniya’da bulunan uluslararası bir şirkettir. 1987’den beri var olmuştur ve bilgisayar belleğiyle ilgili her şeyde uzmanlaşmıştır. Her görev için çok çeşitli flash kartlar, USB sürücüler ve SSD’ler üretir.

Anlam ve tarih

Kingston Logo Tarih

Şirketin ticari markası kesme başlığıdır. İlk olarak (1989’da) bir reklam afişinde «Hafızanızı İyileştirin» yazısıyla yer aldı. Yakınlarda açık bir kafatasına bellek modüllerini yerleştiren eller tasvir edildi. 1992’de grafik tasarımcı Fraser, çizimi yeniden tasarladı ve ona parlaklık ve hacim kattı. Sanatçı birkaç seçenek önerdi ve bunlardan biri (bilgisayar öğelerinin arka planına karşı kafa) bir amblem haline geldi.

Bir sonraki logo güncellemesi 2003’te gerçekleşti. Teknoloji bileşenleri ortadan kayboldu. Rex adı verilen kırmızı kafa neredeyse hiç değişmedi. Daha önce olduğu gibi, yarım yüze yerleştirilmiş ve köşeli yüz hatları oluşturan siyah gölgelerle kaplanmıştır.

Logo yazı tipi ve renkleri

Kingston Amblem

Modern amblemde, ünlü grafik sembolü bir kelime işareti ile tamamlanmıştır. Kırmızı kafanın küçültülmüş versiyonu solda ve «Kingston» yazısı sağda. Küçük, sivri uçlu seriflerle kalın olarak tasvir edilmiştir. Orijinal tipografide alt döngü olmadan «g» ve üçgen üst kısımda «t» bulunur.

«K» harfi büyük, geri kalanı küçük. Buna rağmen «i», «n», «g», «s», «t», «o», «n» «K» ile aynı seviyede yer almaktadır. Hafifçe yükseltilmişler çünkü hemen altında şirketin sloganı olan «Tehnology» yazısı var ve sürekli gelişme ve gelişmeyi gösteriyor. İkinci sözcük yazı tipi, değiştirilmiş bir Tom’s Roman’a benziyor. Tüm harfler büyüktür, dekoratif öğeler veya serifler yoktur. Çizgiler ince, eşit kalınlıktadır.

Logonun renkleri klasik paleti takip eder. Rex’in kafası geleneksel olarak kırmızıdır. Derin koyu gölgeler ve üç açık şeritle tamamlanır (burunda, kaşın üstünde ve kulağın yanında). Kelime işareti koyu siyahtır.