KISS Logo

KISS Logo

KISS, glam metal, heavy metal, hard rock, shock rock ve glam rock türlerinde çalışan bir Amerikan müzik grubudur. Katılımcıları, sahne kıyafetleri, renkli makyajları ve çirkin davranışları ile ünlüdür. Performanslara ateş ve piroteknik kullanarak canlı özel efektler eşlik ediyor.

Anlam ve tarih

KISS Logo Tarih

KISS amblemi en skandal ve tanınabilir olanlardan biridir. 1973 sonbaharında ortaya çıktı ve ilk olarak New York’ta bir konser afişinde yer aldı. Keçeli kalemle birkaç reklam için logoyu çizen fikrin yazarı gitarist Ace Frehley olduğuna inanılıyor. Ardından çizim sanat eğitimi almış vokalist Paul Stanley tarafından tamamlandı.

Kalıcı bir kalem ve bir cetvel kullanarak, Paul çizgileri hizalamaya çalıştı. Her şeyi gözle yaptı, bu yüzden «S» harfleri aynı değildi. Birbirlerinden hala biraz farklılar çünkü rock grubu mükemmellik için çabalamadı.

Logo yazı tipi ve renkleri

KISS Amblem

Mevcut amblem, orijinal Stanley versiyonuna çok benziyor. Bandın adını gösterir: büyük harfler «K» ve «I» sans serif ve iki «S» şimşek şeklinde. Bazıları bunu Schutzstaffel örgütünün Nazi sembolüne doğrudan bir gönderme olarak gördü. Alman yetkililerin tartışmalı logoyu veto ettiği ve tüm KISS albümlerine el koyduğu noktaya geldi.

1980’lerin sonunda. ekip üyeleri çizimi yeniden yapmak zorunda kaldı. Dolayısıyla, konuşlandırılan «ZZ» ye benzer, açısal «SS» olan bir varyant vardı. Faşist işaretlerin yasaklandığı tüm ülkelerde kullanıldı. Daha sonra, Ace Frehley kötü bir şey ifade etmediğini itiraf etti — sadece yıldırımdan hoşlanıyordu. Ve Schutzstaffel sembolüyle görünen benzerlik sadece bir tesadüf.

Logo KISS

Renk paleti özel ilgiyi hak ediyor. Orijinalde, yazı kırmızı-sarı renktedir ve yumuşak bir eğimlidir. Harfler üç satırla özetlenmiştir: bir sarı ve iki siyah. Ancak logonun basit siyah beyaz versiyonları da vardır.